Zatímco domácí borci po závěrečném hvizdu rozhodčího radostí křepčili, hráči soupeře popadli zklamaně na trávník. Duel aspirantů na postup do divize totiž nabídl neúprosnou bitvu, ve které Libiš statečně vzdorovala domácím až do samého závěru.

„Byl to těžký zápas. Narazili jsme na nejorganizovanější a nejkompaktnější mančaft v soutěži, s jehož důrazem jsme měli problémy a přes jehož obranu jsme se těžko probíjeli do šancí,“ ocenil kolínský trenér Bohuslav Pilný hru Libiše.

„V první půli jsme měli jen platonickou převahu, teprve ve druhé jsme se začali prosazovat kombinací. Náš tlak se zvýšil. Vstřelili jsme vedoucí gól, jenže pak jsme inkasovali a honili výsledek na poslední chvíli. Jsem rád že máme toto utkání vítězně za sebou,“ oddychl si.

Jeho protějšek na střídačce Libiše Václav Havel naopak smutnil. „Věřili jsme, že uděláme bod, i když Kolín patří k největším favoritům soutěže. Má velice kvalitní tým. V první půli jsme velmi dobře bránili a domácí si s naši hrou nevěděli rady. Po přestávce nás sice začali tlačit, ale gól jsme inkasovali po naší chybě, kdy jsme zbytečně ztratili míč. Po vystřídání tří hráčů jsme zvedli hlavu a dokázali jsme vyrovnat. Soupeř byl v tu chvíli jako opařený, nic mu nevycházelo, přesto šťastně vyhrál brankou v předposlední minutě,“ posteskl si Havel, jehož tým zatím zůstává dlužen nálepce jednoho z favoritů přeboru.

„Je to dané tím že jsme měli hodně zraněných hráčů. Válek, Pochman a Marek se teprve vracejí do hry po operacích, takže nastupujeme s mladými. I když herně to není špatné, bodově to zatím nevychází. Ale je teprve začátek a my chceme hrát nahoře. Možná se popereme ještě i o postup,“ věří Havel.

Okamžitý návrat do divize je naopak jednoznačným cílem Kolína, který je po šesti kolech druhý. „Možná tím na sebe pleteme bič, ale naším úkolem je postoupit,“ vyhlásil trenér Pilný jehož celek se zvedl po domácí porážce s Benátkami a díky lepší produktivitě v dalších třech zápasech vyhrál.

(kra)