„Kdyby to bylo po prvním poločase tři nula, asi by se nemohl nikdo divit,“ povzdech si po závěrečném hvizdujeden z domácích příznivců. Na ukazateli skóre ale v té době svítilo 0:2.

Rozdíl byl v produktivitě, ve které favorit vyučoval. Zatímco domácí v úvodním dějství tutovky spálili, hosté po změně stran proměnili. „Byli jsme efektivnější,“ přiznal i hostující trenér Bohuslav Pilný, který si vítězství z Libiše právem považuje.

V prvním dějství totiž jeho tým přečkal několik kritických momentů. Zdeňka nastřelil břevno vlastní brány a Gondek tentokrát střelecké kopačky neobul. „Musím uznat, že domácí byli lepší. Hlavně aktivnější a důraznější," dodal Pilný. Jeho domácí protějšek Václav Havel mohl jen litovat: „Martin šel dvakrát ze strany sám na brankáře, ale nedal. To bylo veliká škoda.“

Po změně stran si hostující tým počkal na šance a ty naopak bezpečně proměnil. Po bleskovém přechodu do útoku pláchlČapek a přehodil Šídla. Naděje domácích alespoň na vyrovnání žila do 89. minuty, kdy přidal pojistku Jan Štoček.

„Mají kvalitní útočníky. Když se dostanou do šancí, tak je dokáží proměnit,“ posteskl si trenér Havel. Libišští se ve druhé části do vyložených šancí přes konsolidovanou obranu nedostávali. Asi největší hrozbu pro hosty představovaly dlouhé auty Wernera a standardní situace. Neudeřilo ale ani z několika střeleckých pokusů zpoza šestnáctky.

Domácí trenér Václav Havel byl s výkonem přes porážku spokojen. „Z obou stran to byl kvalitní zápas. Myslím, že jsme byli lepší i na šance. Ty jsme ale nedali a naopak soupeři nabídli dvě, které proměnil. Pro nás v tomto ohledu smolný zápas, ale z naší strany kvalitní. Nemohuklukům nic vyčíst.“

Libiš – Kolín 0:2 (0:0) Branky: 54. Čapek, 89. J. Štoček. Rozhodčí: Kovář. ŽK: 0:2. Diváci: 142. Libiš: Šídlo - Bohdal, Trojan, Zuskin - Kubeš, M. Novák (78. Mansfeld), Janík, Werner - Jirásek, Gondek (78. Obermajer) – Pochman.