Brozany přijely do Libiše jako jasný favorit utkání. První celek tabulky se ale na body nečekaně nadřel, recept na obranu domácích hledal dlouho. Libiš naopak zabrala a prezentovala se velmi sympatickým výkonem. Nutno podotknout, že kdyby Sokol takový fotbal předváděl celou sezonu, sestupu by se jistě vyhnul.

Utkání začalo opatrně, a i když spolu hrál první a posledním tým divize, vidět to na hře nebylo. Libiš vzdorovala statečně, navíc se sama po rozkoukání několikrát nebezpečně vrhla do útoku. Chytré nápady jak předčit defenzivu Brozan měl hlavně aktivní Zdeněk Šenkeřík. „Moc dobře jsme věděli, jaký soupeř proti nám stál. Brozany hrají o postup, dávají hodně branek, takže jsme hráli ze zajištěné obrany. Kluci za sebou mají kvalitní zápas, musím je pochválit,“ řekl po závěrečném hvizdu i přes další ztrátu tří bodů Václav Havel, trenér Libiše.

Do vedení šli hosté po nařízeném pokutovém kopu, který s přehledem proměnil Jaroslav Benda. Oba brankáři řešili před svými brankami dost složitých situací, gól měla Libiš na noze především po zaváhání gólmana Lipše. Srovnat ale zatím nedokázala.

Co se domácím nedařilo v půli první, to se povedlo po přestávce. Libiš byla lepším týmem, lépe kombinovala a po výborném důrazu byla odměněna vyrovnávající trefou – postaral se o ní Jan Prieložný.
Nadějný stav ale svěřenci kouče Havla bohužel neudrželi, vítěznou branku vstřelil sedm minut před koncem základní hrací doby Jaroslav Benda. Ten usměrnil do sítě odražený míč a zajistil mužstvu vedení. Libiš ještě mohla v samotném závěru vyrovnat, remízu měl na kopačce Jan Pořízek! Tváří v tvář brozanskému Lipšovi ale neuspěl a těsně po šanci sudí odpískal konec.

„Vůbec nechápu, jak Libiš může být poslední v tabulce. Zápasy s nimi jsou jedny z nejtěžších. Jejich mladý kádr bojuje, snaží se, akorát jim chybí góly. Musím říct, že jsme tu vyhráli s velkým štěstím,“ zhodnotil klání upřímně Ján Kudlička, vedoucí Brozan.

Brankář lídra Přemysl Lipš mužstvo v nejdůležitějším okamžiku utkání podržel. Během sezony ještě mezi tyčemi nevynechal ani minutu. I pro něj ale byl sobotní zápas náročný. „Já bych ani neřekl, že jsme byli lepší. Libiš nás trápila už na podzim, takže jsme šli do souboje na sto procent. Musel jsem být furt soustředěný, bylo to velmi náročné pro každého,“ uznal Lipš.

Sokol je po další ztrátě definitivně smířený se sestupem, ročník ale dohrává se ctí. Hraje koukatelný fotbal, který je jeden z nejlepších na Mělnicku. Takže uzdravit opory, nabudit šatnu, dávat góly a za rok zpátky!

Libiš - Brozany 1:2 (0:1). Branky: 68. Prieložný - 43. a 83. Benda. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Babka - Kouba, Navrátilová. Diváci: 90.