Tři body nakonec po výsledku 3:2 zůstaly domácím, zrovna tak si je ale mohli odvést výborně hrající hosté. Ti v celém utkání nakonec jen neúspěšně dotahovali.

Domácí sice vstřelili rychlý gól, zásah Bičaníka ovšem příliš klidu do jejich řad nepřinesl. Až do přestávky byli aktivnější hosté, domácí lehce ztráceli míče a mohli mluvit o štěstí, že o náskok nepřišli.

Z ojedinělých brejků ovšem mohli i zvýšit. Pochmana ještě vychytal Doubrava, a tak se to povedlo až po dlouhém autu Zuskina a hlavičce Jiráska.

I přes dvoubrankový náskok znělo z libišské kabiny o přestávce pořádné hromobití a došlo i na přeskupení v sestavě. Obraně po změně stran začal velet kapitán Pochman a na nedostatečné vytížení si se spoluhráči rozhodně nemohl stěžovat.

Hosté po změně stran ve svém výkonu ještě přidali a pomohl jim i brzký kontaktní gól. Po několikátém rohu si odražený míč za šestnáctkou připravil Setnička a přesněji pod břevno se trefit nemohl – 2:1.

Hosté byli od té doby na koni a začali se, někdy i s vydatným přispěním chybující obrany, dostávat do vyložených šancí. Na jejich neproměňování ale dopláceli. Asi nejvíce v 63. minutě: Šídlo ve velké šanci vychytal jednoho z nejlepších hráčů na hřišti Mžourka, z protiútoku naopak střídající Michal Novák v podobné pozici Doubravu prostřelil a domácí znovu vedli o dvě branky.

Hosté se ale nadále nevzdávali. Po přihrávce Mžourka se i v jejich dresu trefil střídající hráč, jmenovitě Isteník, a bylo to znovu jen o gól. V závěru už se šance střídaly na obou stranách, na výsledku zajímavého utkání už se ale nezměnilo nic. Domácí si mohli vydechnout až se závěrečným hvizdem, hosté svou hrou ani zdaleka nepřipomínali poslední tým tabulky…

„Na dnešním zápase je pozitivní, že i když se nám nedařilo, tak jsme dokázali vstřelit tři branky a získat tři body. Musíme uznat, že Rakovník hrál velice dobře a my jsme dnes nebyli lepším mužstvem, ale počítají se góly. Vítězství si velmi ceníme,“ uvedl k utkání domácí trenér Václav Havel.

Libiš – SK Rakovník 3:2 (2:0)
Branky:
Bičaník, Jirásek, Mich. Novák – Setnička, Isteník. Rozhodčí: Mrázek. Hráno bez karet. Diváci: 105. Libiš: Šídlo – Kabyl, Trojan, Zuskin – Špička, Slezák, Janík (67. Mart. Novák), Hityk (46. Mich. Novák) – Pochman – Jirásek, Bičaník.