Fotbalisté Neratovic si konečně také trochu zastříleli. Zatímco v předchozích čtyřech duelech proti silným týmům skórovali pouze jednou, proti béčku Roudnice se jim to v sobotu povedlo hned třikrát.

Ke spokojenosti trenéra Kafky ovšem měli slabému soupeři hrajícímu ale na čele I. A třídy Ústeckého kraje naložit ještě nějaký ten gól navrch. „Vzhledem k tomu, že soupeř měl znatelnou váhovou převahu, tak je pro něj výsledek ještě milosrdný. Měli jsme vyhrát vyšším rozdílem a podat podstatně lepší výkon,“ popíchl hráče trenér.

Ve střelecké listině utkání zaujalo jméno mělnického Rostislava Šmída, který by se mohl stát staronovou posilou Neratovic. „Kontaktoval mě, že by to chtěl znovu zkusit a po dvou letech u nás obnovit svou kariéru. Dostal šanci a doufejme, že ji využije. Zatím jsme domluvení s Mělníkem, že s námi může trénovat. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal na adresu hráče neratovický trenér.

Jeho tým čeká už ve středu nejtěžší prověrka celé přípravy, na mělnické umělé trávě nastoupí proti třetiligovému Sokolu Ovčáry.

Teprve podruhé během zimní přípravy se na velké hřiště podívali fotbalisté Libiše a proti lídrovi I. A třídy Louňovicím se to zpočátku projevilo. Těsnou gólovou ztrátu ale postupně se zlepšující Libišští v úvodu druhé části zlikvidovali brankou střídajícího Mansfelda. Další příležitosti už svěřenci trenéra Havla nedotáhli a utkání tak skončilo remízou.

„V úvodu na nás bylo vidět, že se v tréninku nedostaneme na velké hřiště. Po čtvrthodině jsme začali přebírat aktivitu, vypracovali jsme poměrně dost šancí, které jsme neproměňovali. Přesto jsme s utkáním spokojeni, umělka v Praze na Chodově je opravdu velmi kvalitní, pro nás to bylo příjemné zpestření přípravy,“ komentoval zápas trenér Havel pro klubový web.

Na pražskou umělku vyběhlo také A-třídní Dynamo, které na Zličíně podlehlo druhému týmu krajského přeboru Štěchovicím 0:4. Po poměrně vyrovnaném průběhu prvního poločasu získal favorit ve druhém velkou převahu a zápas dovedl k jasnému vítězství.

„Domácí hráli dobře. Bylo to hodně běhavé a rychlé utkání. V prvním poločase, kdy jsme ještě stačili, to bylo hodně kvalitní utkání. Ve druhém už jsme začali fyzicky odpadávat a soupeř získal převahu,“ řekl trenér Dynama Daniel Kaplan.

Soupeřem Pšovky byly na mělnické umělce B-třídní Tišice. O vítězství favorita rozhodla trefa Slimaříka z prvního poločasu. V tom druhém, kdy Mělničtí měli daleko více ze hry, už gól nepadl. Nejblíže byl zřejmě Drápal, ale z dobré pozice napálil míč pouze do břevna.

„Byla to pro nás výborná příprava. V prvním poločase to bylo z naší strany dobré. Do druhého jsme prostřídali a postupem času jsme začali odcházet fyzicky. Pšovka byla v závěru jednoznačně lepším mužstvem,“ řekl trenér Tišic Antonín Kravcov.

Neratovice – Roudnice B 3:0 (1:0) Branky: 38. Kozák, 73. Šmíd, 83. Lovíšek. Neratovice: Stuchlý (46. Prokeš) – Šonský, Stanislav, Pajkrt, Müller – Pazdera, Žežulka, Drahorád, Lovíšek (46. Panocha) – Kozák (56. Lovíšek), Kudela (46. Šmíd).
Louňovice – Libiš 1:1 (1:0) Branka Libiše: Mansfeld. Libiš: Šídlo – Hadraba, Zuskin, Trojan, Hubáček - Brynda, Janík, Pochman, Špička - Novák, Obermajer (Slezák, Matoušek, Mansfeld).
Pšovka – Tišice 1:0 (1:0) Branka: Slimařík. Rozhodčí: Matějček.
Štěchovice – Dynamo Nelahozeves 4:0 (2:0).

(lk, jah)