Libiš bodovala potřetí z posledních čtyř utkání, před stovkou svých fanoušků sehrála další vyrovnanou partii. Navíc tým trenéra Václava Havla ukázal i mentální sílu, musel dotahovat.

Sokol mohl jít hned z kraje utkání do vedení, sám před brankou se objevil Jan Pořízek. V jasné šanci ale neproměnil, dobrý zákrok si připsal hostující gólman Vacek. Zanedlouho pálil pěkně z dálky Přemysl Dušek, ani tato střela ale v síti bohužel neskončila.

A tak udeřil soupeř. Skóre zápasu otevřel trochu se štěstím hostující Jakub Moudrý. Ten využil po nepovedeném rohovém kopu propadnutí míče na zadní tyč a nikým nehlídaný vstřelil úvodní gól.

„První půli jsme hráli dobrý fotbal. Bohužel nás srazila hloupá branka. Přesto se ale kluci vyburcovali a hráli aktivně dál," potěšilo Václava Havla, kouče Libiše.

Ještě do poločasu domácí vyrovnali, standardní situace využil aktivní Dušek, který hlavou nedal Vackovi šanci.

Druhý poločas byl z pohledu kvality fotbalu slabší, i díky horkému počasí a únavě si větší šanci ani jedno mužstvo nevytvořilo.

Závěrečné pokutové kopy přinesly dramatické rozuzlení, které nakonec dopadlo lépe pro Úvaly.

„Projevila se naše nezkušenost, penalty jsou naší bolestí celou sezonu. Přesto ale jdeme do každého zápasu s maximální chutí a nasazením," zhodnotil zápas Havel.

Libiš - Úvaly 1:2 np (1:1). Branky: 35. Dušek - 23. Moudrý. ŽK: 2:1. Rozhodčí: Plzák - Šimeček, Krupka. Diváci: 100.