Utkání začalo z obou stran opatrně. Na první větší šanci si musela více než stovka diváků počkat přes půlhodiny. To se za šestnáctkou opřela do míče libišská tuniská akvizice Wahbi, ale jeho táhlá střela jen těsně minula bránu střeženou Procházkou, jenž zaskakoval za zraněnou tradiční brodskou jedničku Sovu.

Domácí fanoušci se však do poločasu přece jen dočkali. Minutu před přestávkou si Petr vyměnil míč se Škodou, který špičkou kopačky usměrnil Petrův milimetrový oblouček přes brodské zadáky do sítě kolem „spícího" gólmana Procházky.

Po změně stran se hráči Českého Brodu přece jen probudili. Ve 48. minutě přesným centrem zprava hledal Šmejkal ve vápně dobře postaveného Lukeše, ale tomu ve skórování zabránil domácí brankář Jungr. Pět minut nato se naplnilo pověstné „nedáš, dostaneš". Po rychlé kombinační akci na trase Houžvička – Petr – Baratynskyy zvyšoval posledně jmenovaný na 2:0.

Hosté se prostřednictvím svého kapitána Zdeňka Šmejkala, jehož profesionální kariéru předčasně ukončilo zraněné koleno, vehementně snažili o korekci výsledku, ale domácí gólman Jungr byl proti. Naopak na druhé straně Kvídovu pojistku zázračně chytil Procházka.

„Naše hra není postavena na individualitách, jaké si může dovolit náš dnešní soupeř, ale na partě, což tím nemyslím jen hráče na hřišti. Dnes jsme byli lepší ve všech herních činnostech, a proto všechny body zůstávají doma," komentoval výsledek po utkání dobře naladěný Jiří Kabyl, manažer Sokola. „Navíc mě velmi potěšila pochvala od trenéra soupeře, který mi po zápase gratuloval podle svých slov k naprosto zasloužené výhře."

Jeho protějšku Zdeňku Šmejkalovi staršímu přibývají vrásky na čele: „Herní kvalita, která nás zdobila na jaře, bohužel odešla a především v útoku, kde jsme nadále impotentní, a na brankářském postu jsme ji adekvátně nenahradili. Pokud se k chybějícím marodům přidal ještě náš jediný hrotový útočník David Fikejz, můžeme na tříbodový zisk pomýšlet jen těžko."

Libiš – Č. Brod 2:0 (1:0)Branky: 43. Škoda, 53. Baratynskyy. Rozhodčí: Míč. ŽK: Chlapec, Baratynskyy – Walter, Medek, Brož. Diváci: 120.
Libiš: Jungr – Houžvička, Kabyl, Zuskin, Kolísek – Škoda, Chlapec, Baratynskyy (87. Jiráň), Těmín (58. Řepka) – Wahbi (66. Kvída), Petr (89. Čadek).

(kh, strml)