Praha / Divizním fotbalistům Libiše se z ligového stadionu kolena nerozklepala. V pohledném utkání vydolovali v Ďolíčku proti rezervě Bohemians 1905 tři veledůležité body. Rozhodla o nich branka Vladimíra Kuclera ve druhém poločase.

Zápas sedmého týmu se čtrnáctým začali domácí povzbuzovaní skalními příznivci náporem, který vyvrcholil Kunáškovou střelou vedle. Úvodní výpad Libišských v 11. minutě byl o poznání nebezpečnější. Škorvánek se zjevil zcela sám před brankářem Hrábkem, dlouhou kličkou se však trochu zahnal z dobré pozice a pak poslal míč mimo tyče.

Hosté jako by se od té chvíle v Ďolíčku rozkoukali a převzali aktivitu. Výsledkem byly dva hlavičkové pokusy nad branku.

Ve 20. minutě se ale připomněli domácí. Tleskalo se po ráně Květoně doprostřed brány, brankář Šídlo byl na místě. První ostřejší zákrok si připsal jeho protějšek. Slezák vyslal do uličky Jiráska, kterému Hrábek včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel.

Po půlhodině si řekl o střídání zraněný Válek. Jeho místo zaujal žolík Kucler. Ten ale musel v závěru poločasu spolu se svými spoluhráči myslet především na bránění. Bohemka tlačila. Před brankářem Šídlem to po několika rohových kopech vřelo. Bezbrankový poločas platil i po technickém pokusu Květoně. Hostující brankář vytáhl míč ze šibenice.

Druhou část odstartovala šance exligového Kuchaře. Hráč, který byl motorem většiny akcí Pražanů, zamířil těsně vedle. Domácí se evidentně snažili zápas rozhodnout. Naráželi však na zformovanou obranu Libiše. Navíc se otevírala vrátka pro rychlé libišské brejky. Ty úvodní ještě hosté nedotáhli, v 64. minutě už se radovali. Werner zprava poslal před branku polovysoký centr, domácí obrana odvrátila míč jen ke Kuclerovi, který pohotově zakončil – 0:1.

Pražany gól vyburcoval k ještě větší aktivitě. Hned po minutě měl na kopačce vyrovnání kapitán Moravec, ale netrefil cíl. Neujaly se pak ani rohové kopy, při kterých létaly balony okolo obou tyčí libišské svatyně.

Ani hosté ale nebyli bez šancí na pojištění náskoku. Škorvánek se skvěle uvolnil v šestnáctce, ale poslal míč nad. Stejného hráče vychytal z bezprostřední blízkosti Hrábek a následný odraz branku přeplachtil.

Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukla na hostující střídačce oprávněná radost. V boji o záchranu mají tři body cenu zlata.

Trenér Libiše Jiří Kabyl se vrátil do prostředí, které je mu z ligové kariéry velice dobře známé, vítězně. „I když za domácí nastoupilo hodně mladých kluků, tak kvality Kuchaře a Kunáška byly znát. Zápas byl o jednom gólu. V prvním poločase jsme měli lepší šance než soupeř. Ve druhé půli už byli domácí asi lepší a vytvořili si tlak. My jsme čekali na brejky a jeden se nám podařilo proměnit. Měli jsme ještě jednu šanci vedení potvrdit. Na druhé straně jsme přečkali několik rohů a závarů a vítězství jsme už ubojovali.“

Bohemians 1905 B – Libiš 0:1 (0:0)

Branka: 64. Kucler. Rozhodčí: Šob. ŽK: Kabyl ml., Zuskin. Diváci: 150. Libiš: Šídlo – Werner, Zuskin, Ondráček, Kabyl (80. Novák) – Špička, Pochman, Slezák, Škorvánek (90. Bohdal) – Válek (30. Kucler), Jirásek. Bohemians 1905 B: Hrábek – Brhlík, Květoň, Kunášek, Jurčík, Ferko, Kuchař, Holzknecht, Pavlík, Formáček, Moravec.