Libiš byla do přestávky více času na míči. Její hra však byla příliš komplikovaná, s absencí přesných přihrávek, a tak není divu, že proti umně vystavěnému obrannému valu soupeře se domácí prosazovali jen velmi těžko. Navíc kvůli zdravotním problémům musel opustit hřiště stoper Zuskin.

Krupka naopak využívala každé příležitosti k rychlým brejkům. Už z prvního z nich šel soupeř zásluhou Valenty do vedení a nechybělo mnoho, aby v závěrečných sekundách prvního poločasu hosté neskórovali podruhé. Naštěstí pro Libiš gólmana Lomského zastoupil na brankové čáře obránce Chlapec.

Po pauze přišel na plac Škoda, což domácím pomohlo. Zvýšili důraz, zlepšili přesnost přihrávek, za což byli v 66. minutě odměněni. Baratynskyy se u postranní čáry uvolnil, odcentroval a míč ve skrumáži propadl až před úplně volného Kabyla. Ten už věděl, co je jeho povinnost.

V závěrečných minutách se Libiš vehementně snažila strhnout výhru na svou stranu, ale nerozhodný stav zůstal nezměněn. V penaltovém rozstřelu domácí nejdřív drželi krok (proměnil Baratynskyy a Petr). Naděje na úspěch však pohasly při výpadku Bezděka a Škody.

Libiš – Krupka 1:2 po PK (1:1)
Branky: 66. Kabyl – 15. Valenta. Rozhodčí: Musil. ŽK: 2:2. Diváci: 110. Libiš: Lomský – Chlapec, Kabyl, Zuskin (31. Hrdý), Trojan – Baratynskyy, Těmín (77. Matoušek), Kolísek, Poništ (46. Škoda) – Petr, Bezděk.

KAREL HORŇÁK