V sobotním 27. dějství divize B ztratili dobře rozehraný zápas s juniorkou Mostu (1:2). Pod dalším neúspěchem jsou podepsané dva góly neuznané pro údajný ofsajd, dvě hrubé chyby obrany a zbytečné vyloučení.

Libiš nastoupila s odhodláním protrhnout černou sérii. Hosté naznačili, že budou spoléhat na rychlý kombinační fotbal. Dostávali se ale jen k pokutovému území domácích, odtud se ostřelovali domácího brankaře Šídla.

Do první gólové šance se dostali domácí v 9. minutě po ráně Škorvánka, kterou hostující brankař Hykl jen s námahou vyrazil a pohotový Jirásek hlavou rozvlnil síť. Gól však nebyl na pokyn asistenta rozhodčího uznán pro postavení mimo hru.

Jen po dvou minutách nedokázali při skrumáži před brankou hostí zblízka prostřelit gólmana Kucler, Škovránek ani Jirásek.

Hosté nadále ohrožovali domácího Šídla jen střelami ze střední vzdálenosti. Další šanci domácích měl v 19. minutě Werner, ale přihrávku od Jiráska zakončil jen slabou střelou do brankáře.

Ve 24. minutě měli gólovku hosté. Při sólu Gedeona byl Šídlo na správném místě. Domácím se hra dařila a stále více ohrožovali Hyklovu branku. Ve 36. minutě po přímém kopu prodloužil Jirásek střelu Špičky do branky a domácí vedli. Dlouho se netěšili.

Dvě minuty před přestávkou udělal Milo ze dvou obránců solné sloupy a z pokutového území s přehledem prostřelil Šídla – 1:1.

Od začátku druhé části měli domácí navrch. V 50. minutě při jedné ze skrumáží před brankou vstřelili domácí další branku, která ale u rozhodčích opět neprošla pro ofsajd. Domácí se dál tlačili do pokutového území hostí. Ve snaze pomoci útočným akcím zapomínala obrana na své povinnosti. A hosté trestali v 53. minutě. Do zcela odkryté levé strany obrany si naběhl na centr Režný a poslal hosty do vedení.

Domácí sice pokračovali v tlaku, ale bez úspěchu. Hostující obranu našli vždy na místě. Domácí měli ještě v 70. minutě gólovou šanci, ale Jirásek brankáře Hykla neprostřelil. Od 84. minuty Libiš dohrávala bez vyloučeného Škorvánka a stav už se nezměnil.

Libiš – Most B 1:2 (1:1)

Branky: 36. Jirásek – 43. Milo, 53. Režný. Rozhodčí: Hudeček. ŽK: Zuskin – Schut, Gedeon. ČK: 84. Škorvánek (L.). Diváci: 125. Libiš: Šídlo (72. Lomský) – Kabyl, Ondráček (88. Novák), Zuskin, Špička – Werner, Slezák (68. Máj), Pochman, Kucler – Jirásek, Škorvánek. Most B: Hykl – Režný, Jamrich, Němec, Čermák – Horský, Schut, Gedeon, Přibyl – Hofmann (77. Olejník), Milo (86. Olah).

VLADIMÍR VRANÝ