V roli favoritů jeli v sobotu fotbalisté Viktorie Jirny k utkání 26. kola divize B do Libiše, ve středočeském derby ale podlehli 1:2, a tak současně promarnili možnost převzít od Vlašimi alespoň na jeden den vedení v tabulce. Domácí svěřenci trenéra Jiřího Kabyla rozhodli brankami Jiráska a Wernera ze začátků obou poločasů, za Jirny se trefil Janoušek.

Hosté mají v sestavě celou škálu kvalitních hráčů na čele s Pižanowskim, Ondrejčíkem a Janoušekem. Ani domácí už s částečně uzdraveným týmem nerozdávají body zbytečně. Očekávání kvalitního utkání se naplnilo.

Už v 6. minutě po rychlé akci domácích založené Pochmanem našel Žák před brankou nabíhajícího Jiráska a velezkušený brankář Pižanowski se nestačil divit. Libiští pokračovali v útočné hře a byli blízko k dalším brankám. V 16. minutě uvolnil Jirásek Wernera, který však v jasné šanci Pižanowského nepřekonal. Hosté se postupně vzpamatovávali z první rány a začali si vytvářet s narůstajícím tlakem i šance. V 18. a 26. minutě měl na kopačce vyrovnání Janoušek, o chvilku později střílel vedle Pávkovy branky i Kejha. Přesto se hostům snaha vyplatila. Ve 33. minutě uvolnil Matoušek agilního a nehlídaného Janouška na rohu pokutového území a jeho křížná přízemní střela k pravé tyči přinesla vyrovnání. V poslední čtvrthodině první části si obě mužstva vytvořila několik jasných gólovek. U domácích neuspěli Wernera, Žák a Slezák. Hosté nezůstali pozadu a v koncovce se nevedlo Kociánovi ani Jindráčkovi.

Po návratu z kabin nenechali domácí nic náhodě, zatlačili hosty k pokutovému území. Výsledkem tlaku byla rychlá branka Wernera. Ten se nejlépe orientoval ve skrumáži a prudkou přízemní střelou z rohu pokutového území překonal jinak výborného Pižanowského. Další čára přes rozpočet hosty na dobrých deset minut vykolejila. Až po hodině se ocitl v šanci opět Janoušek, ale minul Pávkovu svatyni. Domácí naopak vycházeli ze zabezpečené obrany, která pracovala pod vedením Pochmana na jedničku. V 67. minutě měl dokonce pojistku na kopačce Jirásek, který po přihrávce od Kalabišky nastřelil Pižanowského.

V závěru týmům ubývaly síly, což se projevilo více u hostů. Jirenští přitvrdili a přišly další karty, včetně jedné červené. V gólové statistice se však už neměnilo nic. Vítězství domácích, kteří předčili hosty v touze po vítězství a v týmové hře, bylo zasloužené. Hosté, jejichž hra se více točila kolem některých individualit, zklamali.

Branky: 6. Jirásek, 49. Werner – 33. Janoušek. Rozhodčí: Svatík. ŽK: Kramer - Matoušek, Kejha, Bílek, Procházka, Šimek. ČK: 90. Matoušek (J.). Diváků: 200. Libiš: Pávek - Werner, Kabyl, Pochman, Trojan (46. Novák) - Špička, Kalabiška (86. Válek), Slezák, Kramer - Jirásek, Žák (90. Pospíšil).