Libišská mašina znovu úřadovala! Poříčí dostalo bůra

Libiš /FOTOGALERIE/ – Vysněný závěr vysněné poloviny sezony, konec ani nemohl dopadnout lépe. Fotbalisté Libiše si v patnáctém kole krajského přeboru smlsli na Poříčí, které z Mělnicka vyprovodili debaklem 5:0! A to mohl být soupeř rád, že nedostal desítku. „Po všech stránkách jednoznačný boj,“ netajil spokojenost domácí asistent trenéra Václav Havel.

20.11.2017

Libiš na závěr podzimu smetla Poříčí 5:0!Foto: Antonín Čvančara

Na těžkém libišském terénu a za dopolední slábnoucí mlhy začali hosté nečekaně slibně. Hned v první minutě vystrašil defenzivu Sokola v čele s gólmanem Brožkem lob, který málem zapadl do branky. Pro Poříčí se však jednalo na dlouhou dobu o jedinou vážnější příležitost, trávník se následně proměnil v modrobílé smrtící peklo.

Nejprve překazil samostatný únik domácích offside, už v desáté minutě ale musel poprvé zasahovat po rohovém kopu hostující gólman Tlamicha. Poté se objevil z pravé strany sám před gólmanem libišský kapitán Peter Očovan, jeho pozdní střelu na poslední chvíli zneškodnil obránce. Následně se Tlamicha vytáhl proti bombě Novotného a tak se musel o první trefu postarat hrající trenér Zdeněk Šenkeřík. Ten si na hranici vápna zpracoval míč, otočil se, levačkou vystřelil a za okamžik se mohl radovat z krásné trefy – míč zapadl přesně pod břevno. Před odchodem do šaten mohla Libiš udeřit znovu, perfektním zákrokem zneškodnil jasnou šanci znovu brankář Tlamicha.

ZA PÁR MINUT HOTOVO

Start druhé půle byl z pohledu Sokola ještě intenzivnější a brzy bylo vymalováno. Necelá stovka diváků se mohla radovat podruhé v pětapadesáté minutě, centr Martina Šobra dorazil do sítě Peter Očovan. Pro domácího kapitána šlo o teprve druhý přesný zásah v sezoně.

Neuběhly ani tři minuty a bezradný Tlamicha musel pro balík do své svatyně znovu, propadlý míč uklidil neomylně z úhlu do branky Martin Šobr. Navýsost spokojení diváci navíc mohli za chvilku slavit počtvrté – dobré práce Jana Prieložného a střely aktivního Šobra využil s naprostým klidem Šenkeřík, který nikým nehlídaný dorazil balón za čáru.

Stav 4:0 byl z pohledu Libiše naprosto zaslouženým, Poříčí se následně pokoušelo dát alespoň čestný úspěch, dělovka po pěkné kombinaci mířila nad domácí bránu. Sokol ke všemu z konečného tlaku vytěžil ještě jeden úspěch, na konečných 5:0 upravil v samotném závěru Tomáš Stejskal.

„Čekal jsem těžký zápas, ale že si odvezeme takový ranec, to ne. Věřil jsem, že budeme více kousat, ale zuby jsme nechali doma. Nepoprali jsme se s těžkým terénem, domácí nás jednoznačně přehráli, dobře kombinovali, nasypali nám pět gólů a ještě nám nakopali. Zpackané utkání, které mě hodně mrzí,“ podotkl po jasném boji trenér Poříčí Pavel Šimáček.

To domácí asistent hlavního kouče Václav Havel se mohl při hodnocení hodně usmívat: „Našemu výkonu nechybělo vůbec nic. Pěkné akce, pěkné góly, i diváci se shodli na tom, že tohle bylo bezchybné představení a podle mě jsme sehráli jedno z nejvydařenějších klání celého roku.“

Libiš zakončila první část sezony čtyřmi výhrami a přezimuje na druhém místě, na lídra z Horek si tým odnáší do jara čtyřbodovou ztrátu. Mančaft se tak mohl rozloučit s vlastními fanoušky ve velkém stylu, vzhledem k výkonům se daly na libišském stadionu prominout i dvě dýmovnice.

Sokol Libiš – Poříčí n. S. 5:0 (1:0). Branky: 30. a 62. Šenkeřík, 55. Očovan, 58. Šobr, 84. Stejskal. Rozhodčí: Nejedlo – Tvaroh, Roth. ŽK: 5:1. Diváci: 90.

Libiš: Brožek – Prieložný (66. Kolísek), Pešek, Kvída, Zuskin, Malák, Novotný, Očovan (84. Adenubi), Dušek (81. Stejskal), Šenkeřík, Šobr (66. Zajac).

Autor: Jan Pechánek