Od první minuty diktovali tempo hry hosté. Hned zkraje zápasu vystrašila libišskou obranu střela z dálky, která jen těsně minula tři tyče. V další šanci Kladna se o chvilku později vytáhl pěkným zákrokem brankář Kratochvíl. „Měli jsme velké potíže. Kluci nedokázali reagovat na kolmé přihrávky, obrana si nevěděla rady,“ řekl na první poločas Zdeněk Šenkeřík. Zraněná posila se v zápase ujala trenérského kormidla místo potrestaného Petra Pálky.

Kladenská ofenziva neustále doléhala na domácí obranu. V další příležitosti míč po teči obránce orazítkoval břevno, zanedlouho tasil z kapsy druhý zákrok Kratochvíl.

Jako první se z gólu radovala překvapivě Libiš. Parádní individuální akcí se blýskl Stibora. Před obráncem zkušeně zasekl a střelou pod horní tyč nedal Tesařovi šanci. „Herně jsme byli lepší, soupeř sázel hlavně na brejky. Věděli jsme, že k tomu Libiš takhle přistoupí, ale poradit jsme si s tím stejně nedokázali,“ litoval těsně po utkání kouč Kladna Ivan Pihávek.

Ve druhé půli se hráči obou týmů museli vyrovnat s nepřízní počasí, hru ovlivnil déšť. Fotbal byl na obou stranách plný nepřesností. Jedna kombinace se ale povedla a znovu na straně bojovné Libiše. Na 2:0 zvyšoval Prieložný, když nikým nehlídaný ve vápně poslal míč do brány.

Dvougólovému náskoku domácích v tu chvíli snad nevěřili ani sami diváci. Jenže hned z následujícího útoku soupeř snížil na 2:1.

Kladno kontaktní trefa nabudila. Závěrečný tlak ale Libiš zvládla a především díky bojovnosti se postarala o překvapení kola. „Klukům patří velké díky. Bojovali a makali úplně všichni. Co dneska třeba naběhal Stibora, to jsem snad ještě neviděl,“ vysekl Šenkeřík poklonu spoluhráčům.

Libiš – Kladno 2:1
Branky: 36. Stibora, 57. Prieložný – 59. Kafka.
Rozhodčí: Hrkal. ŽK: 5:0. Diváci: 90.
Libiš: Kratochvíl, Kolísek, Pořízek (46. Stejskal), Zuskin – Zajac (90. Fajt), Novotný, Dušek, Prieložný – Stibora, Šobr.

Jan Pechánek