Libiš od prvních minut předváděla velmi dobrý fotbal a už ve čtrnácté minutě vytěžila vedoucí branku, perfektní práci Borkovce proměnil v gól Jan Matucha.

Zanedlouho se Hořín dočkal z ojedinělé šance vyrovnání, které obstaral střelec Polanský. Jenže ani stav 1:1 nevydržel dlouho, Ondřej Eisner se ještě v první půli radoval z vedoucího gólu. Jeho dalekonosnou střelu brankář Landsman trochu podcenil a míč zapadl až do sítě.

Zásah to byl nakonec vítězný, Sokol druhý poločas spolehlivě bránil a těsný stav proti Hořínu udržel. Domácím nepomohlo ani vyloučení libišského Petera Chorváta a ke všemu mohli ještě několikrát inkasovat.

Horní Beřkovice proti Kostelci vybojovaly dva body.
Vysoká opět řádila, jasnou výhru slaví i Dolní Beřkovice

„Do Hořína jsme přijeli urvat nějaký ten bod a stanovenou taktiku tým od začátku plnil na sto procent. Vytvořili jsme si spoustu šancí a cením si toho, že se nám vyjma jednoho momentu podařilo pohlídat Richarda Polanského. Makali jsme až do konce a zaslouženou odměnou jsou pro nás tři body,“ zhodnotil utkání libišský trenér Blahoslav Urbanec.

Hořín padl teprve podruhé v základní hrací době a nutno podotknout, že proti Libiši tahal většinu času za kratší konec lana. „Je to tak. Máme za sebou špatně odehrané utkání, které bylo zatím v nové sezoně nejhorší. Nikdo nevynikal, herně jsme soupeře nepřehráli a hodně nám vázla mezihra. Libiš nás k ničemu nepustila a vyhrála zcela zaslouženě. Možná je i dobře, že jsme prohráli, klukům se alespoň otevřou oči a uvědomí si, že samo nic nepůjde,“ hledal nějaká pozitiva na překvapivé porážce Karel Holý, vedoucí Hořína.

Šanci na nápravu má AFK v neděli, kdy přivítá Horní Počaply. Libiš zase bude útočit na třetí triumf v řadě proti Horním Beřkovicím.

Okresní přebor: Hořín – Libiš B 1:2 (18. Polanský – 14. Matucha, 25. Eisner, ČK: 0:1), Dolní Beřkovice – Záryby B 6:0 (44. a 64. Kaňka, 84. a 87. Kmoch, 12. Žižka, 49. Mikšovský vlastní), Lobkovice – Pšovka Mělník B 0:1 (77. Král), Vysoká – Horní Počaply 7:3 (2., 60. a 72. Gabčo, 75. a 78. Prejsa, 69. Pražák, 81. Kettner – 66. a 87. Šuta, 40. Trubička), Všestudy – Mšeno 5:1 (21. a 80. Koudelka, 45. Růně, 50. Hakl, 90. Podivínský – 60. Wasyliw), Velký Borek – Obříství 3:0 (18. a 52. Nesládek, 72. Jeřábek), Horní Beřkovice – Kostelec1:2 np. (47. Brůža – 5. Novák T.).

KONEČNĚ DOMA. Futsalisté Olympiku Mělník slaví jeden z prvních gólů v nové hale.