Libiš je v tabulce druhá. Často sází na závěry zápasů, kdy soupeř odpadává a Sokol udeří. Po opuštění divize tým zažívá celkem povedený podzim, z dvanácti utkání slavil hned osmkrát. Jistě, není to žádná dechberoucí bilance. Ale počítá se, většina klubů po sestupu dopadá daleko hůř. Přesto je na výsledcích Libiše jeden výrazný škraloup – domácí souboje.

Svěřenci hrajícího trenéra Zdeňka Šenkeříka jsou v tabulce venkovních zápasů suverénně první. Sokol ze sedmi utkání slavil hned šestkrát. Na vlastním hřišti se však trápí. Z pěti soubojů ztratil hned tři a v rámci výsledků na svém trávníku patří k nejhorším v přeboru (13. místo). Libiš už v podzimní části sezony doma padla s Horky (1:2), Novým Strašecím (2:3) a naposledy i s Hvozdnicí (2:3np.). 

„Je to stejné jako s penaltami, které se nám hrubě nedaří. Máme doma asi nějaký psychický blok, každý čeká, že všechny zválcujeme. Bohužel soupeře necháváme jít do smrtících brejků, které pro nás dopadnou špatně,“ popisuje problém Václav Havel, asistent trenéra. 

Ani zítra proti Tuchlovicím mužstvo nečeká žádná procházka růžovým sadem. Soupeř momentálně patří k lepšímu středu tabulky, má stejně výher jako Libiš. Bodů získal méně jen proto, že třikrát vyhrál až na penalty.

AFK se může opřít o svého mladého brankáře Tomáše Pospíšila, který vychytal už třikrát čisté konto. Nejlepším střelcem mužstva je prozatím s pěti trefami Lukáš Hadrika. Mezi stálice tuchlovické sestavy patří třeba Milan Pudil či Jaroslav Tirol.

„S Tuchlovicemi jsme hráli v přípravě jen jedno utkání. Každopádně je to tým, který nedává moc gólů, zároveň jich ale příliš nedostává. Čeká nás houževnatý soupeř. A na vrch tabulky moc neztrácí,“ říká na závěr Václav Havel.

Utkání na stadionu v Libiši začíná v tradičním sobotním čase 10.15.

Podzimní výsledky Tuchlovic: Tuchlovice – Hvozdnice 0:1, Klíčany – Tuchlovice 4:5 np., Tuchlovice – Rejšice 2:0, Tuchlovice – Příbram 1:0, Poříčí n. S. – Tuchlovice 2:3 np., Tuchlovice – Nespeky 3:1, Horky – Tuchlovice 5:0, Tuchlovice – Semice 2:1 np., Kutná Hora – Tuchlovice 2:1, Tuchlovice – Lhota 0:3, Poříčany – Tuchlovice 1:3, Tuchlovice – Slaný 2:0.