Trénink starších a mladších žáků se tradičně konal pod vedením Stanislava Starého a Libora Tichoty, avšak tentokrát ve spolupráci s hostem.

Úvodní bago, které zajistilo hráčům zahřátí svalů, vystřídala rozcvička především strečingového charakteru, následovaly přihrávky s míčem a střelba. Kluci rozdělení do třech týmů se proháněli po celé umělce s cílem udržet míč, nahrát, udělat kličku, narazit si či zkusit únik.

Honza podle slov trenérů ukázal přímo ve hře, jak důležité jsou prvky jako je přehled na hřišti, hlava nahoře, klid při přijímání přihrávky, okamžité krátké zrychlení za účelem uvolnění se, zbavení se míče na volného spoluhráče, technické zpracování či prudká přihrávka.

Na závěr si žáci po několika vzájemných minizápasech na Jana Kalabišku, kterého to ale na hřišti táhne především dopředu, zastříleli penalty.

Bývalá opora Sokola v divizi se pak s budoucími nadějemi klubu rozloučila a zavítala mezi tým libišského áčka, kde se po letech setkala a zatrénovala si s bývalými spoluhráči.

„Chtěl bych Honzovi poděkovat, že mezi nás přišel, udělal si čas, a především klukům, kteří teď válčí mezi žáky a čeká je rozhodující dorostenecká doba, ukázal, že je možné se vypracovat i z klubů ne zrovna prvoligové úrovně jako Libiš či Neratovice tak daleko,“ vzkázal činovník Sokola Ivo Havlík zanedlouho pětadvacetiletému ofenzivnímu záložníkovi či útočníkovi, který ke svému prvnímu zahraničnímu angažmá zamířil přes Příbram a Brno.