Papírovým favoritem utkání jsou domácí. V přípravě ale odehráli jen tři utkání a do jaké míry byly porážky od Nového Boru a Kunratic či výhra nad Třeboradicemi vypovídající, odhalí až duel o mistrovské body. Stejně jako to, zda se v Libiši podařilo zapracovat na střílení branek, které trápilo mužstvo v celé jarní části.

Zlepšit střeleckou potenci by mohl Josef Bičaník přicházející z týmu FC Háje Jižní Město s pověstí spolehlivého kanonýra. Letní posilou je i Pražák z Vysoké a příchody dalších dvou hráčů v Libiši dolaďují do poslední chvíle. Start nových tváří v základní sestavě je ale i podle trenéra Havla dost pravděpodobný. Opak prý platí v případě zraněných Matouška s Kubešem.

„Samozřejmě, že se na zápas těšíme. Uděláme všechno pro to, abychom hráli dobrý fotbal a vyhráli. Ale soupeř bude těžký. Předchází ho dobrá pověst mladého a běhavého mužstva,“ řekl Václav Havel.

Jeho tým vstoupí do své čtvrté „přeborové“ sezony v řadě s cílem vybojovat si co nejdříve pozici v klidném středu tabulky. „Od začátku dělat body a nemít sestupové starosti,“ zaznívá.

Po dvou letech sice nedojde na libišské derby s letos už divizními Neratovicemi, přesto slibuje tradičně vyrovnaná nejvyšší krajská soutěž i fanouškům z Mělnicka od prvních kol zajímavou fotbalovou zápletku…