„Proti loňsku jsme se zlepšili, to chodilo tak pět šest dětí, teď jsme na patnácti a chybějí pouze dva,“ pochvaluje si účast na třídenním soustředění jeden z trenérů Libor Tichota.

Soutěže, výběhy do terénu i tréninky na hřišti, nic z toho nemůže v programu chybět. Nejvíce do děla hráči dostali ve čtvrtek, kdy se proběhli až do lesa na Chloumek.

„Dneska už je to spíše odpočinkovější, zahráli si fotbal, minigolf a na závěr bude už jen lehčí výběh,“ popisuje trenér náplň posledního dne, zatímco mladí fotbalisté opodál dovádějí s golfovými holemi.

Uprostřed příštího týdne se parta sejde zřejmě k jedinému přípravnému zápasu proti Staré Boleslavi.

Další víkend už se mělo hrát o mistrovské body. Odložení domácího zápasu s Novým Strašecí na začátek září ale nakonec vítají i v Libiši. Jak potvrzuje trenér Tichota, mít o prázdninách kompletní kádr je vzhledem k vrcholící době dovolených téměř nemožné.

Jestliže minulou sezonu v Libiši považují zásluhou čtvrtého místa ve starší kategorii a druhého v podání mladších za vůbec nejzdařilejší v historii, ta nastávající bude tak trochu převratnou.

Jen jednou z novinek je přeřazení z „boleslavské“ B skupiny do společnosti protivníků ve skupině A. Tam už nebudou, poprvé v historii, jezdit společně k zápasům oba libišské celky. Mladší žáci jsou totiž přihlášení pouze do okresního přeboru 7+1, což umožňuje nová reorganizace soutěží.

„Letos nám to přišlo vhod, protože mladších bychom postavili sotva jedenáct. Na druhé straně je a bude problém v dopravě, když každý tým pojede jinam, zatímco dosud se mohlo jezdit společně,“ komentuje změnu kouč.

Odhadnout jak si tým, který po sezoně opustila směrem do dorostu sedmička hráčů, povede ve společnosti družstev jako Rakovník, Beroun, Králův Dvůr, si netroufá.

„Myslím, že kdybychom pokračovali ve stejné skupině, tak bychom určitě opět hráli někde nahoře. Většinu současných soupeřů si ale pamatuji jako účastníky krajského přeboru, tak to bude asi těžší,“ nezapře trenér Tichota velké zkušenosti z dřívějšího působení v roli manažera mládeže v sousedních Neratovicích.