Oba zástupci krajského přeboru se představí na hřištích soupeřů. Libišským střelcům v posledních kolech zcela zvlhnul střelecký prach a tým se před nedělním utkáním v Semicích nachází až na nepříjemném čtrnáctém místě. Tak dole v tabulce Libišští v posledních dvou sezonách ještě nebyli, takže body jsou více než kdy jindy nutností.

Na Nymbursko zavítají také dvanácté Neratovice. Svěřenci trenéra Kafky určitě mají na to přesvědčit v Litoli, že už to s jejich výkony není jako na horské dráze, kdy jeden týden porazí tým z čela a pak prohrají s průměrným.

Mužstva Pšovky a Dynama nasbírala v I. A třídy shodně po 15 bodech. Na jejich domácích kolbištích se o víkendu představí sedmnáctibodové celky Tuchlovic, respektive Černolic. Mělničtí patří v soutěži k nejlépe střílejícím, což je samo o sobě tou nejlepší pozvánkou. I když za Černolice už nenastupují internacionálové v takovém počtu, jako tomu bývalo v minulosti, slibuje zajímavou podívanou i zápas v Nelahozevsi.

V nejnižší krajské třídě půjdou příznivci také tentokrát na okresní derby. V Lužci se domácí pokusí uhrát první body pod novým trenérem Štěpánkem proti Řepínu. Rozšířit svou rovněž chudou čtyřbodovou bilanci se pokusí i Veltrusy proti osmým Tuchoměřicím.

Jakýkoli bodový zisk by byl úspěchem také pro jedenácté Záryby. Soupeř ze Slaného je totiž s jedinou porážkou druhý a v soutěži dosud nastřílel nejvíc gólů. Stejnou střeleckou produktivitou se ale může chlubit i Hostouň, která hostuje v Tišicích a půjde o souboj třetího se čtvrtým.

Mimo okres zamíří pouze Vysoká. V Kolči, kde budou v sobotu dopoledne usilovat o další body proti Brandýsku, jsou svěřenci trenéra Řízka podle tabulky favoritem.