Úvaly - Fotbalistům Libiše vyšel v Úvalech především druhý poločas, kdy domácím nasázeli čtyři góly. Po hladkém vítězství 5:0 si Sokolové upevnili vedoucí příčku v nejvyšší krajské soutěži.

Hosté dali ve vyrovnaném prvním poločase ze své první šance gól. Když se jim hned na začátku druhé půle povedlo přidat po standardní situaci druhý, s domácím týmem to zamávalo. Zbytek zápasu už ovládli hosté, kteří nakonec domácím uštědřili debakl.

„Po opatrném začátku jsme se začali dostávat do šancí a dali Válkem krásný gól. Po zbytek poločasu se hra přelévala z jedné strany na druhou mezi oběma vápny, bez výrazných příležitostí. Domácí cítili šanci na zvrat. V poločase jsme si řekli, že po druhém gólu soupeř odejde psychicky i fyzicky. To se nám splnilo. Velmi rychle jsme dali druhý gól a soupeř kapituloval. Dostávali jsme se do rychlých brejků a v nich jsme měli jednu šanci za druhou,“ uvedl trenér Sokola Václav Havel.

O roli nejlepšího střelce týmu se přetahovali Válek se Škorvánkem. Oba v Úvalech zaznamenali svou sedmou a osmou trefu v sezoně. Výsledku dal definitivní podobu v nastaveném čase Pochman vracející se po zranění.

„S přístupem k utkání jsem velmi spokojen. Kluci zodpovědně bránili a mimo standardních situací a centrů, které posbíral David Lomský, jsme soupeře do šancí nepouštěli.“

A mluví se v libišské kabině v souvislosti s prvním místem o návratu do divize? „Nic neznásilňujeme. Když to vyjde, tak to vyjde. Jeden z tajných cílů návrat do divize je. Do divize ale chce hned několik mužstev – Dobrovice, Velvary, posilující Benátky. Bude to ještě hodně těžké, ale určitě se o to pokusíme,“ odpověděl Václav Havel.

Úvaly – Libiš 0:5 (0:1)

Branky: 19. a 46. Válek, 67. a 73. Škorvánek, 90+2 Pochman. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 0:0. Diváci: 200. Libiš: Lomský – Martin Novák (89. Kabyl ml.), Trojan, Zuskin – Werner, Marek, Kucler (65. Slezák), Špička – Škorvánek – Jirásek, Válek (75. Pochman).