Hosté se i bez svého nejlepšího střelce Voljanského ujali už v první minutě vedení. Domácí však ještě do přestávky vývoj otočili, když se dvakrát z pokutového kopu nemýlil Válek. Ve druhém poločase už branka nepadla.

Hned po úvodním výkopu se hosté dostali k rozehrávce přímému kopu, po které se před brankou nejlépe orientoval Hrechko a hlavou otevřel skóre.

Domácí se z rány dost dlouho vzpamatovávali. Po jednom z brejků si ale nedovoleným zákrokem na Škorvánka pomohl hostující brankař Majzlan, Válek penaltu bezpečně proměnil a srovnal.

Domácí nadále vycházeli ze zabezpečené obrany a vzhledem k tlaku hostí podnikali jen brejkové akce. Ty však postrádaly pohotové zakončení.

Hosty, neustále se tlačící k libišské bráně, velmi rychle mrzely neproměněné šance Kalíška a Korejzy. Ve 36. minutě se totiž opakovala situace z osmnácté. Rychlý protiútok, faul a Válkem proměněná penalta – 2:1.

Ve druhé části se hosté snažili změnit nepříznivý výsledek, vyvinuli značný tlak. Tomu ale domácí bezchybně odolávali. Přesto si hosté vytvořili dvě gólové šance. Lomského ale nepřekonali.

Při závěrečné hře Benátek vabank odolávala libišská obrana náporu jen s velkou dávkou štěstí. Ta hostující nechala pro změnu prostor pro šance Škorvánkovi a Pochmanovi, ale bez gólového efektu.

Hosté se představili jako velmi ambiciózní a bojovné mužstvo, které ještě v letošním krajském přeboru určitě neřeklo své poslední slovo. Domácí, zřejmě zaskočení rychlou brankou a stálým tlakem hostí, tentokrát nedokázali najít potřebnou herní pohodu.

Libiš-Benátky 2:1 (2:1)

Branky: 18. a 36. Válek z PK – 1. Hrechko. Rozhodčí: Berovič. ŽK: Máj, Trojan, Novák – Majzlan, Lacina, Kalíšek, Karásek, Hrechko. Diváci: 180. Libiš: Lomský – Werner, Kabyl, Máj, Novák – Kucler (46. Trojan), Marek, Škovránek, Špička – Jirásek, Válek (79. Pochman). Benátky: Majzlan – Lacina, Korejza, Hrouda, Kalíšek – Kopa, Karásek, Záblacký, (66. Novák), Bejda (70. Dytrt) – Hrechko, Vajgl (59. Sabol).

Vladimír Vraný