Navzdory počáteční vyrovnanosti soupeřů chyběla v první půli hráčům Vysoké koncovka a hru domácích provázely nepřesnosti v přihrávkách. O zajímavé fotbalové situace však nebyla nouze. Jednou z nich byla ve 30. minutě za stavu 2:1 pro domácí neproměněná penalta Rolence. Několik šancí i gólů na obou stranách mohli diváci vidět i po přestávce.

Hned v páté minutě si Rolenc napravil reputaci a po úniku domácím obráncům se mu podařilo srovnat na 2:2. „Honza je náš klíčový útočník. Jsme rádi, že nadále zůstává naším hráčem i navzdory tomu, že už dostal nabídky od klubů hrajících výš," řekl hrající trenér Vysoké Jiří Trutnovský. A ani se nesnažil skrýt nespokojenost s výraznou změnou hry svého týmu - a ne zrovna k lepšímu: „V první půli jsme hráli téměř tak, jak jsme chtěli. Po přestávce však v naší hře zavládl chaos a neklid, a to se odrazilo i na konečném výsledku."

Na první pohled bylo patrné, že Neratovičtí byli ve druhé půli o poznání útočnější, soupeře pravidelně zaměstnávali svými akcemi, byli aktivnější střelecky a nakonec i o jeden gól šťastnější. Zabránit tomu nedokázaly ani zákroky brankáře Pavla Chaloupky, který si vysloužil pochvalu nejen od spoluhráčů, diváků, ale i svého trenéra: „Drží nás nad vodou celou sezonu. To, že je naší velkou oporou, bylo vidět i dnes."

Neratovický trenér Michal Panocha hodnotil zápas jako vyrovnaný: „Myslím, že Vysoká byla lepší především v přechodu kupředu. Dostávali jsme od nich laciné branky hlavně po našich chybách. Bohužel jsme tým, který umí dávat branky, ale neumíme tak dobře bránit. Omluvou našich chyb určitě není ani stav týmu, který teprve stmelujeme. Utkání mělo být mimo jiné vlastně i zkouškou nově příchozích hráčů. I když naše výkony v něm nebyly excelentní, svůj účel určitě splnilo."

JITKA ŠVECOVÁ