Libiš – Litvínov 4:0

Předposlední Litvínov držel vyrovnaný průběh na trávníku čtvrté Libiše jen necelou půlhodinu. Domácí se rozjížděli pomaleji, ale po vedoucí brance, jejímž autorem byl Baratynskyy, už nebylo o jejich výhře pochyb.
„Na úvod jsme záměrně volili opatrnější začátek," přiznal po zápase libišský manažer Jiří Kabyl. „Na těžkém terénu jsme nechtěli, aby se soupeř mohl snadno dostávat do brejků."
Už do poločasu přidali další góly Poništ a znovu Baratynskyy, s nímž měli litvínovští zadáci spoustu starostí.
Po změně stran se hrálo už jen z povinnosti. Libiš měla dostatečný náskok a nepouštěla se bezhlavě do útočení. A když Houžvička přidal čtvrtou branku, nebylo co řešit. „Hosté se k zakončení prakticky nedostali v celém průběhu zápasu," doplnil po zápase Jiří Kabyl. „S výsledkem jsme velmi spokojeni. Gólman Sova udržel čisté konto a do tabulky nám přibyly další tři body."
Libiš skutečně kráčí soutěží bez větších výkyvů. Výbornou domácí bilanci (dosud 15 bodů) trošku kazí jediná porážka od Meteoru, ale ani zisk z trávníků soupeřů (8) není zanedbatelný. Současná čtvrtá příčka s čtyřbodovou ztrátou na vedoucí Lovosice je pro celek Libiše chvályhodným vysvědčením. „Dnes jsme nezačali špatně," začal své hodnocení litvínovský trenér Zdeněk Kotalík. „Jenže v osobních soubojích jsme nebyli dostatečně důrazní a domácí nás za to dokonale potrestali. Po změně stran jsme poznali marnost svého počínání a spíše jsme začali myslet na další utkání."

Neratovice – Nymburk 2:1

Kvůli pokračující rekonstrukci atletické dráhy na hlavním stadionu hrál neratovický tým v souboji s nymburským Polabanem na náhradním hřišti v Byškovicích. Ne zrovna ideální povrch hrací plochy přál více urputné bojovnosti než technické hře.
Zápas se vydařil pravému obránci Václavu Vorasickému, který se „namočil" do všech tří gólů. Už v 5. minutě si jeho centr srazil nymburský zadák Murárik do vlastní sítě. Vorasický byl také i u vyrovnávacího gólu Nymburka těsně před koncem prvního poločasu. Do třetice byl neratovický pravý bek autorem vítězného gólu čtvrthodinku před koncem zápasu.
„Na výhru jsme se hodně nadřeli," přiznal po zápase domácí kouč Jan Studený. „Vše by bylo jednodušší, kdybychom do přestávky proměnili vypracované tutovky, které neproměnil Chrdle, Kozák ani Lovíšek. Nemuseli jsme se pak ve druhé půli strachovat, zda dáme vítězný gól. Trávník nebyl v optimálním stavu, a proto doufáme, že zápas s Českým Brodem už budeme moci sehrát na hlavním stadionu."
„Viděli jsme vyrovnané a bojovné utkání, v němž jsme chtěli bodovat, ale zápas se nám příliš nepovedl. Hřiště nebylo v dobrém stavu, což nám docela vadilo. Soupeři jsme po svých chybách darovali obě branky. Myslím, že dnes vyhrál šťastnější tým," uvedl nymburský kouč Radek Kulhánek.

KAREL HORŇÁK