A mohlo být ještě veseleji, pokud by se tým lépe popasoval se svou asi nejen podzimní slabinou – neproměňováním šancí. „S většinou týmů jsme odehráli vyrovnané partie, ale pak nás zradila efektivita v koncovce, což je problém, se kterým musíme začít něco dělat," má jasno Tomáš Přibík. Za pravdu mu dává i pohled do střelecké tabulky soutěže, v níž nejaktivnější lobkovičtí hráči Dokoupil se Šmajdou figurují se čtyřmi góly až ve čtvrté desítce.

Za největší pozitivum naopak v Lobkovicích považují vhodné doplnění kádru, ve kterém se nyní mísí služebně zkušenější hráči s dravým mládím. „Dále bylo velkým plusem, že jsme doma dokázali sbírat vítězství a lidé, kteří se přišli podívat na naše utkání, přikyvovali, že hrajeme fotbal, na který se vyplatí přijít. Tahle zpětná vazba nás všechny těší, v tomto duchu chceme pokračovat," dodal Přibík, který právě Šmajdu, hostujícího nedávno i v Ovčárech, považuje za jednoho z hlavních tahounů týmu, a to hlavně za poctivý přístup k tréninkům i zápasům a stabilní výkony.

V celé soutěži, poprvé hrané v šestnácti týmech, Tomáše Přibíka udivuje především jejich vyrovnanost a kvalita. „Během podzimu jsem se nesetkal s týmem, který by to na hřiště soupeře přijel jen odkopat, zavřít a hrát třeba jen na bod, nebo čekat na brejky. Ať už přijede favorit, nebo papírově horší tým, všichni chtějí hrát fotbal a to je velice příjemný fakt."

Cíle pro jarní část tak jsou v Lobkovicích logické – udržet vydobyté pozice, což prý nebude nic lehkého hlavně proto, že několika hráčům končí hostování a i přes zájem obou stran bude záležet především na domluvě s mateřskými oddíly. „Náš hlavní cíl je pohybovat se ve stejných patrech tabulky jako dosud a udržení stejného kádru, bude-li to v našich silách," uzavírá vedoucí lobkovického mužstva.