V domácí sestavě došlo na slibovaný průvan a především v prvním poločase to mělo na hru Sokola blahodárný vliv. S chutí hrající Ovčárští se od začátku dostávali častěji do šancí než soupeř a v rozmezí 15. a 28. minuty hned třikrát udeřili.

„Vltavín určitě není špatný soupeř. V první půli jsme je ale přejeli, i když také oni měli nějaké šance. Nechci moc chválit, ale první poločas byl z naší strany kvalitní. Změny v sestavě pomohly,“ hodnotil povedené úvodní dějství domácí trenér.

Především nasazení Ference Rótha do základní sestavy se mu vyplatilo, útočník maďarského původu měl totiž prsty ve všech třech gólech. Nejlepší střelec Ovčár loňské sezony nejdříve uklidil míč brány po předchozím závaru v šestnáctce Pražanů, o chvíli později potáhl akci, na jejímž konci dorážel do sítě Mareš a vše korunoval nadýchaným centrem, který zatloukl za bezmocného Čabu „rybičkou“ Dittrich.

Dokonalé k. o. bylo na světě, a i když Pražané ještě i ve druhém poločase především ze standardních situací zlobili a byli lepším týmem, zdramatizování zápasu se nedočkali.

Domácí obrana dirigovaná „zastupujícím“ kapitánem Studeným (Ondráka nepustila na hřiště bolavá třísla) dokázala až do závěrečného hvizdu všechny střelecké pokusy i náznaky šancí včas zablokovat, a nebo měli hostující střelci vychýlenou mušku, takže na Straku zbyla pouze jedovka Fraňka a několik centrovaných balonů.

„Proti tak zkušenému soupeři se takový stav jen těžko otáčí. Přestože jsme po obdržených brankách hru zpřesnili, naše převaha byla jen platonická bez brankového vyjádření,“ popsal dění hostující trenér Radek Kronďák.

Naopak uhodit mohlo ještě jednou na opačné straně, ale Cigánek opakovaně dorážející zcela sám před Čabou po „voleji“ Rótha odmítl korunovat svůj výkon gólem. Domácím to ale nemuselo vůbec vadit, tradičního rivala poslali do hlavního města i tak s porážkou o tři góly – stejně jako před rokem.

„Snad příště. Nemůžeme v jednom utkání vystřílet všechno,“ usmíval se Ferenc Róth nad závarem před hostující brankou, který v 55. minutě doslova zvedal diváky ze sedadel.

„Cigánek mohl dát na čtyři nula a mohlo se to zase vyvíjet jinak. I tak jsem ale s výsledkem velmi spokojený. Kluci se vydali v prvním poločase. Vedro a povědomí o náskoku vedly k polevení ve druhém, ale jsem rád, že jsme zápas takhle zvládli,“ dodal trenér Janeček.

Jeho hostující protějšek po zápase marně lovil v paměti, kdy jeho tým dostal v první půlhodině hry tři góly, které prakticky rozhodly zápas. „Hráči nesplnili v úvodu taktické pokyny a takhle to dopadlo. Nechtěli jsme inkasovat ze standardních situací a rychlých protiútoků, ale opak byl pravdou. Vítězství domácích bylo zcela zaslouženě,“ uznal Kronďák.

Ovčáry – Loko Vltavín 3:0 (3:0)
Branky:
15. Róth, 25. Mareš, 28. Dittrich. ŽK: Hašler, Matějček, Róth, Hyka – Franěk, Pečeňa. Rozhodčí: Vlasjuk. Ovčáry: Straka – Horák, Chalupa, Studený, Matějček (50. Maršner) – Svoboda, Cigánek (71. Martínek), Mareš, Dittrich – Hašler (74. Hyka), Róth. Loko Vltavín: Čaba – Tenkl, Bureš, M. Krimlák, Hájek – Pozníček, Pečeňa, Štumpf (67. Valášek), Škorvánek (59. Zelenka) – Předota, Franěk (85. T. Krimlák).