Po týdnu nepadl v jejich zápasech jediný gól. Divizní fotbalisté Libiše a Horních Měcholup si zopakovali bezbrankový výsledek i ve vzájemném souboji. V následném rozstřelu si ale otočili minulé rozuzlení a bod navíc tentokrát brala Libiš.

Rozstřel byl jednoznačně tím nejzajímavějším, co se před sobotním polednem na libišském „pažitu" v rámci osmnáctého divizního kola událo. Do své režie ho nakonec vzal domácí brankář David Lomský. Podzimní jednička sice začínala i třetí jarní utkání na lavičce, v 71. minutě ale Jungr vyslal směrem k lavičce signál, že mu bolavé tříslo nedovolí pokračovat. Lomský pak v rozstřelu vychytal třetího a pátého střelce hostí a především jeho zásluhou zůstalo doma o bod víc. Jediným neúspěšným libišským exekutorem byl hned v úvodu obránce Zuskin.

Samotné utkání bylo na šance zcela skoupé, ani jeden z týmů nedokázal soupeře něčím překvapit, a to ani z četných standardních situací. Změnu k lepšímu nepřinesla ani střídání, ke kterému hosté využívající jako farma i hráče druholigového Žižkova sáhli už v poločase hned na dvou postech. Když už se střelci na obou stranách přes množství soubojů i nepřesností prokousali až do šestnáctky, chyběl důraz nebo přesnost v zakončení. Domácí asi nejvýraznější šanci zaznamenali v 80. minutě, Tomáš Petr sice úspěšně přehodil gólmana Holého, ale míč o několik decimetrů minul bránu. Hosté se dostali na dostřel vždy v závěrech obou poločasů, ale rovněž bez úspěchu. Především Myslivečkovo přestřelení z malého vápna se v nastavení druhé části mohlo stát pro domácí smrtící.

Nakonec ale Libiš uhájila domácí neporazitelnost. Jejímu trenéru Jiřímu Kabylovi se vyplnilo očekávání náročného utkání, se dvěma body tak byl spokojený. Nepříliš souvislou hru ani z jedné strany přičítal i tvrdému hřišti. „Naše hřiště bez závlahy neumožňuje hrát kombinační fotbal. Dnes to byl oboustranný boj s minimem šancí, remíza je spravedlivá," shodoval se téměř na slovo se svým protějškem. „I když jsme nakonec mohli sebrat i tři, tak bod byl spravedlivý pro obě mužstva," mínil hostující Jakub Slezáček.

Libiš – H. Měcholupy 1:0 po PK

RPK: Jiráň. ŽK: 65. Škoda – 54. Boček, 73. Hájek. Diváci: 100. Libiš: Jungr (71. Lomský) – Těmín, Chlapec, Trojan, Zuskin – Kolísek, Baratynskyy, Škoda, Bezděk (83. Jiráň) – Poništ (55. Hrdý), Petr.