Loučení trenéra Kafky
Na svůj poslední zápas svého působení na neratovické lavičce se chystá také kouč Jiří Kafka, který bude v nové sezoně působit u přeborové Ostré na Nymbursku. „Před utkáním v Souši bilancujeme svůj lazaret," informuje Kafka, „počítáme padlé a zraněné. Přesto chceme odehrát dobrý zápas. Loučení v tuto chvíli už silně neprožívám, emoce jsme si užili před týdnem na domácím hřišti."

Chtějí potvrdit skvělou sezonu
Hráči Sokola Libiš ukončí letošní sezonu, v níž se pokusí v posledním zápase překročit magickou padesátibodovou hranici, zápasem s už sestupující týmem LoKo Chomutov. „Chtěli bychom si utkání užít, aby i na pozápasové rozlučce byl o to větší důvod k oslavě," poznamenal k závěrečnému duelu jara libišský trenér Jiří Kabyl. „Kádr je kompletní a vzhledem k očekávanému horkému počasí počítám s maximálním počtem střídajících hráčů."

Ovčárská nostalgie
Dlouhá léta patřili fotbalisté malé obce Ovčáry k předním klubům českých soutěží. „Ač jsme hráli vyšší patra, nikdy v minulosti jsme nehráli o sestup," připomněl ovčárský sekretář Dušan Kudela. „Za éry pana Ondráka staršího jsme dokonce odmítli postup do druhé ligy."
Jak nastoupíte k sobotnímu utkání se Sedlčany? „S velkou nostalgií," dodává smutně Kudela. „Pochopitelně chceme poslední duel vyhrát, pokusit se na dálku obhájit titul a doufat ve ztrátu Suchdola v Rakovníku. Bylo by to nádherné loučení s krajským přeborem a pro naše věrné fanoušky malá náplast na přemístění utkání do Kel. K 1. červenci vyprší smlouva o pronájmu s Obecním úřadem Ovčáry a náš klub se na další sezonu bude stěhovat do Kel, kde budeme hrát pod svou hlavičkou I. B třídu."

Postup i záchrana jsou vyřešeny
Poslední kolo skupiny B v nejnižší krajské soutěži přivede aktéry jen do soubojů o prestiž. Už postupující Brandýs přivítá v posledním duelu Byšice a teprve průběh duelu ukáže, zda se svěřenci byšického trenéra Tomáše Pšeničky proberou z vydatného jarního spánku. Sestupující celky Kněžmost i Záryby se budou chtít rozloučit se soutěží na úrovni, ale otázkou zůstává, zda soupeři – Lužec a nelahozeveské Dynamo – nebudou mít stejné ambice. Mělnický FC se pokusí překazit v Dolním Bousově úspěšnou šňůru domácích, která jim nakonec zachovala soutěž i pro příští ročník. Celky z Boleslavska, které okupují v tabulce přední příčky, přivítá ve své derniéře Kostelec (Pěčice) i Vysoká (Bakov). I Pšovka, která bude rozhodně chtít obhájit druhou pozici, z níž by se protáhla do I. A třídy, přivítá v závěrečném duelu již zachráněný Řepín.

KAREL HORŇÁK