Závěrečná podzimní fotbalová klání slibují řadu zajímavých a důležitých zápasů. V I. B třídě mohou diváci vidět v Lužci i poslední okresní derby, v Kralupech se zase mohou těšit na přímý souboj o prvenství ve skupině.

Boj o druhé místo
Oba okresní zástupci v I. A třídě si zatím drží minimální bodový odstup od druhého postupového místa a pozice by před zimní pauzou jen neradi vyklízeli. Fotbalisté Neratovic /Byškovic budou hosty jedenácté Hvozdnice a určitě si nechtějí přetrhnout jedenáct kol trvající šňůru bez prohry. Chybět jim bude gólman Roman Pokorný, ale jeho náhradník Adam Černý prokázal už v minulém utkání s Velkou Dobrou, že také on dokáže své mužstvo podržet. Nelahozevské Dynamo v posledních kolech trochu polevilo a propadlo se na páté místo. V domácí podzimní rozlučce se ale budou chtít svěřenci trenéra Dvořáka určitě prezentovat vítězstvím. Soupeřem jim bude šestá Lhota.

Kaučukáři mohou napravit reputaci
Kralupský Kaučuk si minule uřízl ostudu, když prohrál v Berouně, který do té doby získal pouhé dva body. Dnes dopoledne to budou mít Kaučukáři o hodně těžší. V přímém souboji o prvenství ve skupině změří síly na svém hřišti se Sokolem Lidice. Ten v minulém kole doma oslavil výhru nad dalším aspirantem postupu – Vraným.

O prvenství ve skupině B rozhodne derby
V B skupině se mohou diváci těšit na atraktivní okresní derby v Lužci, kam zavítá dosavadní lídr - Pšovka. Pokud hosté vyhrají, zůstanou v čele i do jarních odvet. V opačném případě musí čekat na výsledek domácího duelu Zelenče s Kropáčovou Vruticí.

Domácí, kteří nemají v utkání co ztratit, se na derby těší. „Proti soupeřům, kteří k nám jezdí v roli favoritů pro tři body, se nám většinou daří,“ upozornil lužecký trenér Vladimír Tauchman.

FK Vysoká se dnes dopoledne pokusí vylepšit svou podzimní bilanci v Bezně. „Musíme podat zlepšený výkon ve všech řadách. Bezno je doma silné, ale určitě nejsme bez šancí,“ tvrdil v týdnu trenér Vysoké Václav Řízek.

Oba nováčkové končí podzim doma a jak Řepín, tak Mšeno by chtěly plně bodovat. Řepínští mají v úmyslu zapomenout na dvě poslední porážky. Jednoduché to ale nebude. Jejich soupeř z Ostré získal na hřištích soupeřů deset bodů s aktivním skóre 14:5.

Ve Mšeně je už pomalu každý další zápas existenčním bojem. Zítřejší soupeř z Bělé dokázal naposledy doma pouze remizovat s Lužcem, ale v tabulce je jedenáctý a na Mšeno má k dobru sedm bodů. „Musíme dát do hry srdce a pořádně zabojovat. Pokud budou všichni hráči plnit taktické pokyny a vyvarují se chyb v obranné hře, máme šanci. Doma už ztrácet nemůžeme,“ varuje mšenský kapitán Jiří Guttenberg.