„Každý zápas je důležitý,“ nedělá rozdíly trenér Sokola Jiří Kabyl, jehož tým musí stejně jako naposledy v Lovosicích i tentokrát počítat s případným doplněním kádru soupeře o posily z druholigových klubů, jejichž farmami Nový Bor i LoKo Chomutov jsou. Připravit se na takové soupeře je podle Jiřího Kabyla téměř nemožné. V součtu s očekávaným těžkým terénem libišského hřiště tak od sobotního utkání čeká hlavně souboj vůle a bojovnosti.

I když v Libiši nemají stanovený žádný počet bodů, který by na podzim chtěli získat, rádi by obě zbylá utkání odehráli co nejlépe, a případně tak udrželi aktuální desáté místo. „Takové umístění by se nám zamlouvalo. Neodehráli jsme na podzim špatná utkání, jen škoda, že jsme z některých nepřivezli body. Mít o tři více, bylo by to veselejší,“ dodává Jiří Kabyl, podle kterého už je zapomenuta i týden stará porážka 0:5. „Lovosice mají samy o sobě kvalitní mužstvo, které navíc doplnily o hráče z druhé ligy, a hrály opravdu dobře. Když jsme se začali zvedat, tak jsme hned dostali gól. Beru tento zápas jako zápas s mužstvem z vyšší soutěže.“

Na Nový Bor by Libišští měli být téměř kompletní, s výjimkou Bartoně, který má studijní povinnosti, a dlouhodobě zraněného Kvídy. Utkání má výkop v 10.15 hodin.