„Byl to čtvrtý letní kemp, první jsme pořádali v roce 2016. Ale ten byl jen pro brankáře. Postupem času jsme začali dělat kempy i pro hráče,“ představuje akci zakladatel a hlavní trenér, jehož jméno škola nese. Účastníci přijížděli z celého Středočeského kraje. Nechyběl i jeden zahraniční. „Zavítal k nám Ir, který jezdí do Prahy za babičkou na prázdniny,“ objasňuje Luksík.

Tréninky vedl kolektiv trenérů, s nimiž šestadvacetiletý bývalý brankář Kladna, Slavie, Mladé Boleslavi či Neratovic spolupracuje dlouhodobě. „Jsou to moji bývalí svěřenci, bývalí nebo aktivní hráči a většina i trenéři mládeže FK Neratovice-Byškovice,“ poznamenává na adresu mladého, přesto podle svých slov zkušeného realizačního týmu. „Jsem hrozně rád, že se nám takovou partu podařilo dát dohromady. Zakládáme si na rodinné a přátelské atmosféře, a i proto si myslím, že se k nám děti rádi vrací,“ shoduje se svými kolegy muž, který cepuje své následovníky v pražské Slavii, konkrétně v kategoriích U14, 15 a 16, a občas zaskočí i ve starších.

Také tentokrát se na kempu sešla spousta šikovných mladíků, kteří své kvality ukazují už i v ligových soutěžích například právě v barvách Slavie. „Kluci dělají obrovské pokroky a spousta z nich se za dobu naší spolupráce posunula z okresních do ligových týmů v Praze, Neratovicích nebo jiných měst,“ těší Luksíka.

Program kempu rozhodně není jen tréninkovým drilem. Zahrnuje i aktivity jako angličtina, kvízy, fotbalgolf a další soutěže. Dalším zpestřením je přespání ve stanech, návštěva koupaliště, nebo bowling. „Kemp není jen o fotbale, chceme, aby si ho děti užily,“ potvrzuje držitel UEFA licence A a navazuje: „Mimo klasických tréninků hrajeme různé fotbalové turnaje, dovednostní turnaje. Brankáři milují souboje 1 vs 1. Letos si kluci a holky zasoutěžili o množství cen v čele s podepsanými dresy Přemysla Kováře nebo brankářskými rukavicemi.“

Po kempu si sehraný trenérský tým nyní dává pauzu. Fotbalová škola začne fungovat zase v září, kdy se rozjedou tréninky pro brankáře i hráče. Na konci listopadu pak přijdou na řadu další kempy, tentokrát podzimní.