Před gólmanskou jedničkou Dominikem Hnízdilem dostal v bráně přednost Michal Jenč. Ten se dostal mezi tyče na jaře teprve potřetí. Na utkání s Luštěnicemi ale bude chtít rychle zapomenout, prvně sáhl pro míč do brány už v sedmé minutě – Jenče prostřelil Libor Cepka.

Do přestávky se domácí dočkali dalších dvou branek. A když v třiapadesáté minutě zvýšil na 4:0 Josef Lada, Pšovka už věděla, že tohle nebude úplně ta správná derniéra. Tým od soutoku navíc inkasoval ještě jednou.

Mělnický trenér Libor Tomášek měl potíže se sestavou, díky nízkému počtu hráčů musel například využít do pole náhradního brankáře Hnízdila. Ten odehrál závěrečných třicet minut.

Žádný obrat už se ale nekonal. Před koncem dala Pšovka jen čestný úspěch, Filip Zeman zkorigoval skóre na konečných 5:1.

„Stále hráčům říkáme, že musí dát do každého zápasu maximum, ale asi nám ta motivace chyběla. Máme dost bodů, kádr byl oslabený. Během sezony jsme sehráli hodně výborných utkání, ale konec se už nepodařil," litoval další ztráty Ivo Král, vedoucí mělnické Pšovky.