„Leží na nás deka z jarních proher. Kluci se z toho nemohou dostat psychicky. Je to v jejich podvědomí. Svoji roli v tom hraje i fakt, že nám chybějí dlouhodobě zranění a nemocní (Pražák, Sojka, Sankot). V prvním poločase jsme byli lepší a mohli přidat i další branky, což se bohužel nestalo. Ve druhém poločase byli zase lepší hosté, kteří dokázali výsledek obrátit. Druhý gól nás srazil do kolen. Jeneč měla velkou šanci na třetí, ale měli jsme štěstí. V závěrečné desetiminutovce jsme opět zabojovali a dokázali po důrazu Štolby a pohotovosti Lukáše Fidranta vstřelit vítězný gól,“ hodnotil trenér Václav Řízek na jaře teprve podruhé tříbodový zisk.

Těžkého soupeře měli hráči Lužec, kteří byli hosty ambiciózního Slaného. Hosté prohrávali od páté minuty gólem z trestného kopu. Ještě do poločasu ale stačil Eletis vyrovnat. Hrdlíkův třicetimetrový pas proměnil ve vyrovnávající gól Merta. Domácí pak o svém hubeném vítězství rozhodli až čtvrt hodiny před koncem.

„Ze zápasu jsme měli obavy, ale Slaný mě hodně zklamalo. Jeho výkon určitě neodpovídal jeho postavení v tabulce. První poločas byl z naší strany dobrý. Ve druhém už to bylo horší. Dlouhé nakopávané balony k ničemu nevedly. Navíc nás mladý nezkušený sudí už k ničemu nepustil,“ zoufal si po zápase trenér Eletisu Miroslav Štěpánek.

Lehkou úlohu neměli ani Zárybší, kteří cestovali do Lidic, odkud se body nevozí. První velkou šanci zápasu měli hosté, ale úvodní gól zápasu dali už v desáté minutě domácí.

Zárybští ale zabojovali a ve 22. minutě srovnali Františkem Valentinem. Vyrovnané utkání pokračovali také v úvodu druhé půle. Na konci první čtvrthodiny ale hosté v obraně chybovali a domácí šli opět do vedení. Hráči Záryb se pak snažili o vyrovnání, ale domácí už je k ničemu nepustili. Naopak konto gólmana Kvasničky zatížili dalšími dvěma góly.

„Domácí vyhráli zcela zaslouženě, i když jsme měli také dost šancí. Pokud by hráči chtěli, možná jsme mohli uhrát i remízu. Ale to by myšlení hráčů muselo být úplně někde jinde. Někteří si myslí, že jsou mistři světa a v sobotu spadli z hrušky na zem,“ zlobil se trenér Záryb Miroslav Babovák.

Lidice – Záryby 4:1 (1:1) Branka Záryb: 22. F. Valentin. Rozhodčí: J. Štefan. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Záryby: Kvasnička – Hallík, Brůžek, Dlabač, Janovec – Bojkovič, Schütz (75. Blanár), Mikšovský, V. Valentin (65. Dohnal) – Popelka, F. Valentin.

Slaný – Lužec 2:1 (1:1) Branka Lužce: 38. Merta. Rozhodčí: Baroch. Lužec: Prislupský – Wolf, M. Kučaba (65. Svoboda, 72. Roučka), Rybář, Špánek – Hrdlík, D. Tauchman, M. Tauchman, J. Kučaba – Merta, Levý.

Jaromír Hejna