Z divize se totiž odhlásila Suchdol z Kutnohorska a vrací se do přeboru svého okresu, což má za důsledek to, že z B skupiny I. B třídy budou do okresního přeboru Mělnicka padat pouze dva týmy. Lužec tak bude jako sestupující s nejvyšším bodovým ziskem a při rovnosti bodů s Kondrací díky lepšímu skóre profitovat z toho, že v kutnohorském okresním přeboru dodatečný postup neakceptoval ani jeden ze tří oslovených oddílů. Ačkoli mají ještě do dnešního dne možnost se k odstoupení vyjádřit. Vedení klubu však vydalo jasné prohlášení, kterým zachránilo krk lužeckému kádru.

Díky tomu to bude zřejmě nejlepší dárek k šedesátým narozeninám prezidenta lužeckého Eletisu Vladimíra Tauchmana, který kulatiny oslaví za pár dní. „Právě jsem se tu novinku dozvěděl a samozřejmě jsme za to rádi. Po té jarní části sezóny si to zasloužíme, bojovali jsme až do konce. Do příští sezóny bych chtěl zkvalitnit a posílit tým asi o dva nebo tři hráče, aby tam byla nějaká konkurence a kvalita a nemuseli jsme se každý rok zachraňovat," uvedl hlavní trenér Lužce Pavel Dohnal.

Lužec do I. B třídy postoupil v roce 1992 a od té doby tuto soutěž za jinou nevyměnil. „Nové hráče jako posily už mám rozjednané, když se mi je podaří získat, budu spokojený," uzavřel Dohnal.
O změnách v krajských soutěžích si více přečtete na straně 15 dnešního vydání Mělnického deníku.