V přeboru se po krátkém útlumu podařilo oběma zástupcům Mělnicka v posledních kolech bodovat a dotáhnout se do středu průběžného pořadí.

Větší spokojenost asi panuje u nováčka soutěže v Neratovicích. Do plusu v tabulce pravdy se svěřenci trenéra Kafky mohou v neděli dostat na hřišti rozjetých Úval, pokud domácím ukončí pětizápasovou vítěznou šňůru.

Na hřiště papírově slabšího soupeře cestují fotbalisté Libiše. Ale pozor: Milínu to v poslední době v domácím prostředí, kde už třikrát po sobě zvítězil, jde.

V I. A třídě se utká mělnická Pšovka se svým sousedem v tabulce. Hradištko minule doma nadělilo čtyřku Dynamu, Pšované přesto zůstávají v utkání favoritem. Doma ještě neztratili, naopak hosté venku bodovali pouze na hřišti předposledního Hořovicka B (3:0) a Černolic (2:2). „To nás nesmí ale zmást. Bude to těžké. Musíme potvrdit dobrý výkon z minulého kola z Černolic a zvítězit. Potřebujeme se dostat za hranici dvaceti bodů. Nastoupíme kompletní,“ říká trenér Pšovky Libor Tomášek.

Dynamo, které poslední tři kola prohrálo, hostí sedmou Hvozdnici. Oba soupeři jsou na tom podobně. Hosté urvali v posledních pěti kolech pouze tři body za remízy.

V I. B třídě se početné mělnické kolonii zatím moc nedaří. O víkendu se diváci mohou těšit na další dvě okresní derby. V zápase dvou mužstev pohybujících se v nebezpečném pásmu sestupu přivítají jedenácté Záryby dvanáctý Lužec, který na hřištích soupeřů ještě nebodoval.

„K utkání jedeme s cílem udělat minimálně bod. Kdyby byly tři, byl bych rád. Pro zranění ale bude chybět Hrdlík, otazník visí i nad několika dalšími hráči a v našem úzkém kádru je každá absence znát. Hlavně nesmíme udělat žádné hrubé chyby,“ přeje si lužecký trenér Miroslav Štěpánek. Domácí nastoupí povzbuzeni cennou výhrou z Velvar.

Tišice hostí Vysokou a vzhledem k aktuální formě obou mužstev jsou domácí jasnými favority. „Určitě nám budou chybět dlouhodobě zranění M. John, Holomek a Karda. Musíme napravit zaváhání z Lidic a zvítězit. Hrajeme doma, a pokud chceme hrát nadále v popředí, tak tam ztrácet nemůžeme,“ věří ve vítězství domácí asistent trenéra Antonín Kravcov.

„Také my nechceme prohrát, i když hrajeme venku. V minulé sezoně jsme sice v Tišicích prohráli o gól, ale myslím, že letos nejsou Tišice nepřekonatelným soupeřem. Určitě už bude hrát Sojka, uzdravuje se i starší Štolba. Budeme se snažit, ale jak to dopadne, uvidíme až po zápase,“ říká trenér hostů Václav Řízek.

Řepín bude chtít potvrdit domácí výhru v Jenči. Poslední Veltrusy přivítají jednoho z favoritů na postup a trenéra Jiřího Miku čeká proti Lidicím hodně těžká domácí premiéra.

Jaromír Hejna