Cíl byl jasný – pokračovat v bodové sérii. Ta se v Lužci po posledním víkendu natáhla už na čtyři zápasy, proti Vojkovicím svěřenci trenéra Pavla Dohnala rozhodli během první půle. Domácí na svého soka doslova vlétli, první branku vstřelil v sedmnácté minutě Adam Kučera. Ten si po rohovém kopu našel propadlý míč a vojkovický brankář Heimrath byl proti povedené střele bezradný.

Lužec vedoucí branka nakopla ještě více, za další čtyři minuty zvýšil na rozdíl dvou branek hlavou Jaroslav Uher. „Super nástup, který rozhodl o dalším vývoji celého zápasu. Vojkovice sice předváděly kvalitní fotbal, ale dvěma údery byly zaskočení a to se na jejich hře podepsalo,“ zhodnotil úvod derby vedoucí Lužce René Krejza.

Hosté chtěli, bojovali, překonat dobře hrající defenzivu domácích se ale nováčkovi soutěže nepovedlo. V samotném závěru navíc definitivně podtrhl výhru Lužce dvougólový Adam Kučera. Ten prokázal solidní formu, díky dvěma přesným zásahům navýšil svůj gólový účet už na dvanáct tref a je suverénně nejlepším střelcem I. B třídy.

Z fotbalového utkání ČFL Polaban Nymburk - Vyšehrad
Drama na fotbale. V Nymburce zkolaboval divák, na Mělnicku hráč„Adamovi to tam padá parádně, má formu. Vždycky se to k němu odrazí a on ten gól prostě dá,“ pokračovalo spokojeně vedení týmu.

Eletis se po dalším vítězství vyhoupl na třetí místo tabulky, ze šesti zápasů dokázal čtyři vyhrát. Kromě pravidelného přísunu bodů má Lužec i nejvíce vstřelených branek, mužstvu se ke všemu začíná dařit i v obraně.

„Za tři zápasy jsme dostali jediný gól a vypadá to, že začíná šlapat i obrana, v té jsme totiž na začátku trochu tápali. I když to herně není vždycky ideální, s výsledky musíme být spokojení,“ řekl na závěr Krejza.

Lužec - Vojkovice 3:0 (2:0). Branky: 17. a 88. A. Kučera, 21. Uher. ŽK: 5:1. Rozhodčí: Jahoda - Šnýdr, Dvořák. Diváci: 120.

Lužec: Prislupský - Uher, Tauchman P., Tauchman D., Tauchman M., Stejskal, Kuchař, Roučka (66. Kučaba), Lafek (75. Tyle), Hrdlík, Kučera.
Vojkovice: Heimrath - Mára, Pražák, Chládek, Plicka, Tetiva (59. Stuchlý), Prachař, Temiak K., Vosmík (46. Temiak L.), Priatka, Uhliar.

Pšovka Mělník porazila v prvním mistrovském utkání v I. A třídě Kly.
Cenná remíza! Zarputilé Kly obraly lídra