Důležité body přivezli ze hřiště Jenče fotbalisté Lužce. Jejich vítězství je o to cennější, že trenér Štěpánek musel vzhledem k absenci půltuctu hráčů v sestavě hodně improvizovat. Na hřišti tak vypomohl i nestárnoucí Petr Tauchman a náhradní gólman Prislupský. Rozhodující moment zápasu přišel v poslední minutě prvního poločasu, kdy si na přesně rozehraný roh Martina Tauchmana naběhl Rybář, který hrál nezvykle na místě předstopera, a hlavou překonal domácího gólmana.

Ve druhém poločase měli více ze hry domácí, ale Lužečtítěsné vítězství ubránili. „Prvních patnáct minut jsme byli lepším mužstvem, pak se to vyrovnalo. Hodně nám pomohl gól do šatny. O přestávce jsem kluky nabádal, aby dál vycházeli ze zabezpečené obrany a využívali prostory podél lajn. Přesto měli domácí převahu, alenějak jsme to ubouchali a podle mě zaslouženě zvítězili. Výborný zápas odehrál Rybář. Klobouk smekám před Petrem Tauchmanem, který ve čtyřiačtyřiceti podal výborný výkon a moc nám pomohl,“ poděkoval hráčům trenér Miroslav Štěpánek.

Dařilo se i Zárybům, které si proti Velvarům připsaly na konto další tři důležité body a razantně se přiblížily záchraně. Domácí šli do vedení po dvaceti minutách hry po krásné střele Brůžka. Pak se ke slovu dostali exekutoři pokutových kopů. Hostující Marek ani domácí Sedláček se z penaltového bodu nemýlili.

Velvary se v Zárybech prezentovaly dobrou hrou a opět dokázaly srovnat na 2:2. S tím se ale nechtěl smířit v sobotu střelecky disponovaný Brůžek, který svým druhým gólem opět strhnul vedení na stranu domácích.

Ve druhém poločase se po zlepšené hře celého družstva prosadil po roho František Valentin a posunul domácí do dvougólového vedení. V poslední dvacetiminutovce začali hosté zlobit, ale domácí už vítězství bez větších problémů udrželi.

„Začali jsme stejně špatně, jako jsme skončili v minulém kole ve Slaném. Pak se ale naše hra zlepšila. I když hosté dvakrát vyrovnali, dokázali jsme přidat další branky a měli hru pod kontrolou. Po odchodu Dlabače se ale naše hra rozpadla a začali se prosazovat hosté. Dobrou obrannou hrou jsme už ale naše vítězství udrželi,“ přiblížil zápas trenér vítězných Záryb Miroslav Babovák.

Doma znovu nevyhráli

Tišice doma už potřetí v řadě nezvítězily, tentokrát zbytečně ztratily remízou s Lidicemi. Zkušení hosté se v utkání radovali jako první. Oblouček z hlavy Radosty překvapivě zapadl do šibenice, a ztrestal tak domácí za předchozí nevyužité gólovky. Srovnáno bylo během dvou minut druhého poločasu. Hraní rukou v pokutovém území hostí potrestal proměněnou penaltou Svoboda. Tišice měly až do konce více ze hry, hosté zase hrozili brejky. Gólově už se ale neprosadilo ani jedno z mužstev.

„Bylo to celkem vyrovnané utkání. Opticky jsme měli víc ze hry a také více šancí, které jsme ale nedokázali proměnit. Hosté měli zase nebezpečné brejky. Dlouhými nakopávanými míči se snažili nacházet osamoceného útočníka Radostu, který byl pro naši branku hodně nebezpečný. Myslím si ale, že to byla další naše zbytečná ztráta,“ řekl asistent trenéra Tišic Antonín Kravcov.

U letiště znovu s nakládačkou

V tabulce nejvýše postavený mělnický celek tentokrát selhal. V Tuchoměřicích dostal Řepín půltucet gólů. Domácí o vysokém vítězství rozhodli na začátku druhého poločasu. Hosté pouze snižovali na 5:1 gólem Dvořáka z pokutového kopu.

„Když jedeme k pražskému letišti, tak vždycky dostaneme nakládačku (Jeneč 8:1). Kluci se snad dívají po letadlech,“ řekl snadsázkou řepínský sekretář Jaroslav Urbánek, aby už zcela vážně dodal: „Dostali jsme gól už v sedmé minutě, ale ještě stále bylo o co hrát. Rozhodující byl úvod druhého poločasu, kdy jsme po hodině hry prohrávali už 5:0, a bylo po zápase. Domácí byli aktivnější, pohyblivě a šli pevně za svým vítězstvím.“

Veltrusy si vyšláply na Hostouň

Poslední celek tabulky neměl doma s Hostouní co ztratit, o své výhře rozhodl ve vyrovnaném zápase dvěma góly v poslední půlhodině. V prvním poločase si domácí vytvořili několik šancí. Štofl ale pověst ostrostřelce nenaplnil, k výhře ale přesto domácím výrazně pomohl. Po hodině hry byl sražen a Melišík z penalty trestal. Pak Štolf vysunul Saudského, který potvrdil nečekané vítězství druhým gólem.

„Bylo to celkem vyrovnané. Chvílemijsme měli mírnou převahu a také šance, které se nám ale dlouho nedařilo proměňovat. Na rozdíl od minulých zápasů ale kluci zabojovali a dokázali strhnout vítězství na svou stranu. Na to, co v poslední době předvádíme, jsme hráli docela dobře a zaslouženě vyhráli,“ uvedl trenér Veltrus Jiří Mika.

Vysoká se vezla už v poločase

Fotbalisté Vysoké tušili už v poločase utkání na hřišti Klecan, že vedoucí celek bude nad jejich síly. První úder zasadil favorit ze skrumáže poté, co brankář Hamáček neudržel centrovaný míč. Hosté znervózněli, začali diskutovat s rozhodčím a Klecany vstřelily do poločasu ještě dva góly, zatímco Finkous, Pražák ani Zárybnický své příležitosti nevyužili.

Záměr nedostat další góly hostům ve druhé části nevyšel. Po nedůsledném bránění inkasovali počtvrté a těsně před koncem z penalty i popáté. V sobotním derby s Tišicemi se navíc trenér Řízek bude muset obejít bez vykartovaného Martina Skopky. „Je to škoda, určitě jsme mohli uhrát lepší výsledek. Měli jsme pět velice dobrých šancí, ze kterých jsme mohli skórovat,“ litoval vysoké porážky trenér Vysoké Václav Řízek.

Tišice – Lidice 1:1 (0:1) Branky: 47. Svoboda z PK – 36. Radosta. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 0:6. Diváci: 80. Tišice: Karda – Brodský – Březina, Svoboda, Kaňovský – K. Temiak, K. Prejzek, Karlík, Vítovec (46. Langmajer) – Klíma, Štráchal (67. Krupička).

Tuchoměřice – Řepín 6:1 (2:0) Branky:Umlauf 2, Hřebíček 2, Zelený, Földesi - Dvořák z PK. Rozhodčí: Beran. Řepín: Štrupl – Slepička, Šplíchal, Vaněček, Horník (71. Karabáček) – Kratochvíl, Brejša, Prejza, Frič (46. Kinzl) – Dvořák, Kábrt (64. Bláha).

Veltrusy – Hostouň 2:0 (0:0) Branky: 60. Melišík, 84. Saudský. Rozhodčí: Vinter. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Veltrusy: Nádeník – Husák (30. Bittner), M. Kopecký, Matějík, Smetana – Andr, Melišík, Pech, Veselý – Štofl (85. Packa), Bulva (70. Saudský).

Záryby – Velvary 4:2 (3:2)Branky: 20. a 40. Brůžek, 32. Sedláček z PK, 60. F. Valentin - 27. Marek z PK, 36. Mucha.Rozhodčí: Jarolímek. ŽK: 4:2. Diváci: 90. Záryby: Kvasnička – Dohnal, Brůžek, Dlabač (70. Blanár), Janovec (55. Popelka) – Hallík, Pech, Mikšovský, Bojkovič – Sedláček, F. Valentin.

Jeneč – Lužec 0:1 (0:1) Branka: 45. Rybář. Rozhodčí: M. Vlk. Diváci: 100. Lužec: Jakeš – D. Tauchman – J. Kučaba, Rybář, Špánek – Roučka, M. Tauchman, P. Tauchman, Hrdlík – Levý (85. Prislupský), Mer­ta.

Klecany – Vysoká 5:0 (3:0) Branky: Rybecký 2, Pfeifer 2, Svoboda. Rozhodčí: Leška. ČK: 83. M. Skopka (VY). Vysoká: Hamáček – Štauber – Kaňka, Štolba (55. Pešan), M. Skopka – Hoffmann (75. Jonáš), Fidrant, Merz, Zárybnický – R. Finkous, Pražák.