Poslední padl s prvním až v oslabení

Utkání ve Velvarech, kde hostoval Lužec, by mohlo mít jasného favorita v domácích, ale fakt, že šlo o derby a hosté se navíc poprvé představili s novou trenérskou dvojicí Hrdlík – Krejza, smazával rozdíl mezi prvním a posledním týmem tabulky. Favorit ale nakonec s trochou štěstí svou roli zvládl.

První půle mu přitom docela vyšla. Ve 2. minutě Mucha proměnil penaltu. Brzké vyrovnání zařídil Martin Tauchman, ale ostrostřelec Pekárek už ve 22. zase vrátil Velvarům vedení.

Před přestávkou sice Slovanisté sahali po uklidňujícím náskoku, ale nedočkali se. Lužečtí vyrážející chytře do brejků je ve druhém poločase potrestali, když Miklušák v 56. vyrovnal.

Jenže pak hostujícím trenérům nevyšlo střídání. Poslali na hřiště Levého, ten brzy posbíral dvě žluté a byl vyloučen. Přesilovku nakonec domácí využili až v 81. minutě. Hakl sice nejprve zmařil dvě šance, ale pak dostal do ideální pozice a trefil přesně.

„Remíza by byla spravedlivá,“ soudil po utkání šéf hostujícího klubu Vladimír Tauchman, který v týdnu přepustil místo na lavičce bývalým oporám AFK Pavlu Hrdlíkovi a René Krejzovi. „Předal jsem to mladejm,“ dodal k tomu. Souhlasil pak s trenérem Slovanu, že domácím pomohlo vyloučení Levého.

Byšice popravil Váňa

Byšičtí se po dvou předešlých výhrách vrátili na pevnou zem v Rejšicích, když na hřišti souseda ze spodní poloviny tabulky čtyřikrát lovili míč ze sítě.

Hvězdou utkání byl domácí Váňa, který hosty načal brankou do šatny a ve druhém poločase, kdy Byšičtí otevřeli hru ve snaze o vyrovnání, zkompletoval hattrick. Mezitím ještě brankáře Schneidra, který ve druhém poločase dlouho držel byšické naděje na vyrovnání, prostřelil hlavičkující Kučera.

Rejšice tak snaživého nováčka deklasovaly a zvětšily tak propast mezi týmy bojujícími o postup a o sestup. Hosté mohou litovat především šancí promarněných ještě za bezbrankového stavu. Na brankáře Tvarohu si opakovaně nepřišel Jurčovský ani Lauda.

Poprvé nedali gól

Mělničtí nastoupili v Kosořicích proti soupeři povzbuzeném minulou první výhrou v sezoně s kanonýrem Blahutem pouze na lavičce. A kvalita v zakončování vypracovaných šancí určila výsledek. Zatímco domácí alespoň jednu v každém poločase dotáhli ke zdárnému konci, hosté vyšli poprvé v sezoně střelecky naprázdno.

Rejšice – Byšice 4:0 (1:0)
Branky:
44., 69. a 90.+2 Váňa, 84. Kučera. Rozhodčí: Koleček. ŽK: 2:2. Byšice: Schneider – Jindřich, Proksch, Čurda, Beneš – Manžel (59. Čermák), Menčl, Resl, Jurčovský – Zavadil, Lauda.

Kosořice – FC Mělník 2:0 (1:0)
Branky:
14. Kiceluk, 68. Sabol. Rozhodčí: Borek. ŽK: 0:2. Diváci: 62. FC Mělník: Zavadil (19. Bázler) – Kolínský, Zejda, Jiskra, Vernek (43. Škrabal) – Kiš, Hoffmann, Jonák, Martinec – Žaba, Hakl (64. Blahut).

Velvary – Lužec 3:2 (2:1)
Branky:
2. Mucha z PK, 22. Pekárek, 81. Hakl – 13. M. Tauchman, 56. Miklušák. Rozhodčí: M. Jarolímek. ČK: 66. Levý. Lužec: Prislupský – Špánek, J. Kučaba, M. Kučaba, Šára – D. Tauchman, M. Tauchman, Merta, Roučka (50. Levý), Uher – Miklušák.

(lk, rm, ada)