Domácí vstoupili do velmi důležitého zápasu aktivně, ale Novákova střela ve 2. min. těsně minula branku. Zahřmělo ve 28. minutě, kdy se střelou podél brankáře prosadil Michal Korec, a domácí vedli 1:0. Další pěknou Brožkovu střelu vyrazil Jakeš na roh.

Do druhé půle vstoupili aktivněji hosté a Čakrda v domácí brance dostal šance k vyniknutí. V jednom případě mu pomohlo břevno. Nestačil pouze na přesnou, vyrovnávací hlavičku Kučaby, která zdramatizovala vývoj utkání.

O osudu střetnutí rozhodla ruka hostujícího obránce v pokutovém území a následný pokutový kop, který proměnil Jindřich Bůžek.

Vrutičtí s vypětím zbývajících sil dokázali dotáhnout utkání k vytouženým a důležitým třem bodům.

Podle trenéra Lužce Vladimíra Tauchmana nehrál jeho tým i přes porážku vůbec špatně. „Vypracovali jsme si řadu výborných šancí. Martin Tauchman dal břevno, tři tutovky nedal Merta a úspěšní nebyli ani Uher s Hrdlíkem. Pak dostaneme druhý gól z penalty.“

Kr. Vrutice – Lužec 2:1 (1:0)

Branky: Michal Korec, Jindřich Bůžek – Kučaba. Rozhodčí: Laštovička. Diváci: 150. Lužec: Jakeš – Rybář, D. Tauchman, M. Kučaba, Šára (55. J. Kučaba) – Uher, M. Tauchman, Krejza (46. Levý), Wolf – Hrdlík, Merta.