Mělnicko / Cenné vítězství vybojovali v domácím prostředí fotbalisté Lužce, kteří se tak po překvapivém zaváhání Rejšic s Kosmonosy vyhoupli do čela skupiny B. Nejnižší krajská soutěž je ale hodně vyrovnaná a po několika zápasech může být všechno jinak.

Rozhodl a odešel

U Vltavy se hrál vyrovnaný a pohledný fotbal. Hosté v prvním poločase zle zatápěli domácí obraně, ale gólman Jakeš ukázal, že chytat umí a mužstvo několikrát podržel. Rozhodující moment přišel v 66. minutě. Po centru Martina Tauchmana prostřelil Martin Kučaba hostujícího gólmana. Střelec se ale na hřišti z vítězného gólu dlouho neradoval, protože za další dvě minuty uviděl druhou žlutou kartu.

Derby rozhodl hodně kuriózní gól

Ani vedení nestačilo fotbalistům Řepína na přerušení nelichotivé série ze vzájemných duelů s Vysokou. O osudu utkání rozhodly hrubé individuální chyby domácích, které hosté tvrdě potrestali. Vysoká si tak připsala druhé vítězství v řadě, zatímco Řepín na první jarní výhru stále čeká.

Hned v úvodu skončil v domácí síti dlouhý výkop brankáře Finkouse. Vzrušení bylo ale zbytečné, protože rozhodčí Brda viděl faul Tomáše Skopky na gólmana. Přesto byli domácí v úvodu aktivnějším mužstvem a jejich snaha byla odměněna vedoucí brankou. Po pravé straně pronikl Dvořák a našel v pokutovém území Štrupla, který z voleje nedal Finkousovi šanci.

Poté se hra srovnala a zlobit začala i Vysoká. Nebezpečí pro řepínskou obranu představovaly hlavně výpady rychlonohého Tomáše Skopky. Klíčové momenty se vešly do 33. a 34. minuty. Řízek po centru Totta hlavičkoval do břevna, ale z následné dorážky Tomáš Skopka vyrovnal.
O minutu později dopomohla Vysoké k dokonalému obratu kuriózní branka. Řepínský brankář při výkopu trefil záda Reného Finkouse, a ten nechtěně poslal svůj tým do vedení.

Po změně stran si s domácí obranou pohrál Tomáš Skopka, předložil lépe postavenému René Finkousovi, který z otočky zvýšil už na 3:1.
Řepín se pak zoufale tlačil do útoku, ale v největší šanci zastavila hlavičku Vaněčka tyč a dorážku Štrupla zlikvidoval Jan Finkous. Hosté si vítězství pohlídali a potvrdili, že na Řepín umí.

Povinné, ale hubené vítězství

Proti beznadějně poslednímu Skalsku potvrdili fotbalisté Tišic roli favorita. Autorem jediného gólu byl po několika nedotažených tutovkách v prvním poločase nekompromisní bombou Klíma, kterého ve vápně našel krásnou přihrávkou Temiak. Po brance tlak domácích polevil, ale hosté se do vyložené šance nedostali. Závěr přinesl spíše boj a hodně faulů. Domácí hrozili jen po centrech ze stran, ale šanci na gól si už nevytvořili.

Dovezené body doma nepotvrdili

Zárybští tři body z Dlouhé Lhoty nepotvrdili. Už v podzimní části v Kosořicích sehráli smolné utkání, které na domácím hřišti zopakovali a podlehli 0:2. Do vedení šli hosté ve 12. minutě po rohu, který prošel až na nekrytého Poslta. Otřesení domácí pak mohli inkasovat podruhé, ale hosté neuvěřitelně zahodili. Chuť si spravili o pár okamžiků později. Darmoš z přímého kopu z dobrých třiceti metrů vymetl šibenici domácí branky.

Po přestávce domácí vynaložili všechny síly na změnu skóre, ovládli hru a donutili hosty soustředit se jen na obranu. Plány na vyrovnání ale narušilo zbytečné vyloučení Urbana po dvou “dětinských” žlutých kartách. Oslabený tým byl ale nadále lepší, vytvářel si slibné příležitosti, ale s produktivitou byl na štíru. Nejméně dvěma šancemi pohrdl Schütz a jednou Viktor Valentin.

Očima trenérů

Vladimír Tauchman, trenér Lužce: „Bylo to hodně nervózní a z našeho pohledu křečovité utkání. Chyběla nám uvolněnost. Lhota hrála velice dobře, její hra se mi líbila. První poločas byl vyrovnaný. Výborně nám zachytal Jakeš, který v prvním poločase mužstvo podržel. Rozhodujícím momentem byl vedoucí gól. Po něm jsme byli lepší a soustředěnou hrou jsme vítězství pohlídali. Potěšil mě návrat Rybáře a spokojen jsem i s vysokou návštěvou.“

Antonín Kravcov, asistent trenéra Tišic: „Bylo to jednoznačné utkání. Byli jsme jasně lepší, vytvořili si množství šancí, které jsme ale stejně jako v minulém utkání nedokázali proměňovat. Hosté se po naší chybě dostali do jednoho brejku, ale hráč soupeře si v rozhodujícím momentu ukopl míč. Naše vítězství je zcela zasloužené. S veškerou úctou k soupeři, Skalsko nemá parametry mužstva I. B třídy, ale spíš spodku okresního přeboru.“

Václav Řízek, trenér Vysoké: „S vítězstvím i hrou jsem samozřejmě spokojen. Chybělo nám několik hráčů základní sestavy. Už podruhé za sebou se nám podařilo otočit utkání. Navíc nám sudí hned v úvodu neuznali gól pro údajný faul, když se před tím domácí gólman srazil s vlastním obráncem. Rozhodujícím momentem bylo rychlé vyrovnání a vstřelení druhého gólu během dvou minut. Soutěž je hodně nepřehledná. Stačí dvakrát zvítězit nebo naopak prohrát a z postupující pozice hrajete rázem o záchranu. Vítězství musíme potvrdit příští týden v Kosmonosech.“

Jan Hanuš, trenér Záryb: „Citelně nám chyběl stoper Brůžek. Myslím, že tentokrát rozhodl první gól po naší hrubé chybě. Druhý, málovídaný gól - paráda, ale do špatné sítě. Po zbytečném vyloučení Urbana jsme sice byli lepším týmem, ale hraje se na góly. A co my nedáme! Bod by byl spravedlivý."

Lužec – Dlouhá Lhota 1:0 (0:0)
Branka:
66. M. Kučaba. Rozhodčí: Kubíček. ČK: 68. M. Kučaba (L.). Diváci: 200. Lužec: Jakeš – Špánek, D. Tauchman, M. Kučaba, Šára – Uher, M. Tauchman, Hrdlík, J. Kučaba – Levý (46. Rybář), Merta.
Řepín – Vysoká 1:3 (1:2)
11. Štrupl – 34. a 63. R. Finkous, 33. T. Skopka. Rozhodčí: Brda. ŽK: 1:0. Diváci: 140. Řepín: Peřestý – Slepička, Ondráček (46. A. Kratochvíl), Vaněček, Kinzl – Paloušek (78. Salač), Bláha, Jurčovský, Rada – Dvořák (62. Prejza), Štrupl. Vysoká: J. Finkous – Kaňka, Štepánek, S. Tichý, Sankot – D. Řízek (70. Možný), Vavrek, Brejša, Tott – T. Skopka, R. Finkous (84. Štauber).
Tišice – Skalsko 1:0 (0:0)
Branka:
55. Klíma. Rozhodčí: Hlavnička. ŽK: Kalina, Březina, Kaňovsky - Vyšohlíd, Martinec, Pýcha, Vocasek. Tišice: Karda – Kalina, Holomek, John, Březina – T. Prejzek (55. Vítovec), K. Prejzek, Karlík, Klíma – Brzoň (70. Brodský), Temiak (82. Kaňovský).
Záryby – Kosořice 0:2 (0:2)
12. Poslt, 26. Darmoš. ČK: 75. Urban (Zár.). Záryby: Kvasnička – Záhora (60. Janovec), Driml, Hallik, V. Valentin - Urban, Mikšovský, Dušička, F. Valentin – Tesař (80. Krajíček), Schütz.