Prvním, kdo o sobě dal patřičně vědět, byli hosté. Jejich hbitý útočník Roučka svou rychlou akci nezakončil přesně, mířil nad Schneiderovu branku. Domácí kontrovali za chvíli, když střelu Korfa vytěsnil Prislupský na rohový kop. Udeřilo však na opačné straně. Byšičtí zadáci nechali v pokutovém území až příliš mnoho prostoru Martinu Kučabovi, který v 18. minutě zblízka otevřel skóre.

Lužecká taktika vycházela ze zajištěné obrany s důrazem na rychlé brejky a dlužno poznamenat, že hostům docela vycházela. Byšice se rozjížděly jen velmi zvolna. Ta tam byla lehkost, s níž v jarní sezoně přehrávali své soupeře jak na běžícím pásu. Největší problémy trápily Vitanu především v záložní řadě, která se potýkala zejména s přesností přihrávek.

Těsně před poločasem zavelel na zteč Korf, nejlepší hráč Byšic. Na jeho krásnou střelu z trestného kopu si lužecký gólman Prislupský sice sáhl, ale nedokázal zabránit míči v cestě do sítě. Záhadným způsobem se však míč dostal (zřejmě pod nedostatečně upevněnou sítí) mimo prostor branky, což zavdalo příčinu spekulacím, zda se vůbec jednalo o regulérní gól. Sudí Beran však nakonec branku uznal.

Třináctá minuta po přestávce mohla být osudná pro Martina Kučabu, když po souboji s rychlonohým Korfem mohl být rád, že za ostřejší zákrok uviděl pouze žlutou kartu. Nebýt Kučabovy „záchranné brzdy", měl by domácí útočník před sebou už jen gólmana Prislupského…

V závěru se domácí vehementně tlačili do útočení a zejména Korf měl několikrát na kopačkách svůj druhý gól. V 78. minutě nádherně prošel přes tři soupeře, dostal se až před Prislupského a špičkou kopačky poslal míč směrem do branky. Radost mu však zkazil lužecký brankář, který míč dostihl na brankové čáře. Domácí reklamovali dosažení branky, rozhodčí však gól neviděli. Korf mohl dvakrát rozhodnout o výsledku v dobrých šancích i v nastaveném čase, ale ani jednu možnost byšický útočník nevyužil.

„Jsme zklamaní," utrousil po zápase Tomáš Pšenička. „Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. Šance jsme měli, ale soupeře podržel gólman. Bod na domácím hřišti je bohužel ztráta, neuspěli jsme v koncovce."

„Snažili jsme se hrát chytře a na brejky, což se nám poměrně dařilo," hodnotil vystoupení svého týmu asistent trenéra Martin Lapka. „Vzhledem k šancím Korfa v závěru jsme s bodem velmi spokojeni."

Byšice – Lužec 1:1 (1:1)
Branky: 45. Korf – 18 M. Kučaba. Rozhodčí: Beran. ŽK: 1:2. Diváci: 150. Byšice: Schneider – Kolínský – Beneš, Resl – Čermák, Jurčovský, Menčl, Lauda – Szen (80. Hudec), Koutný (90. Manžel), Korf. Lužec: Prislupský – D. Tauchman, Šára, M. Kučaba, Špánek – Stejskal, M. Tauchman (92. Strnad), J. Kučaba, Uher – Roučka (70. Velický), Levý (58. Rigo).

KAREL HORŇÁK