Domácí Eletis nastoupil před necelou stovkou diváků s jasným cílem, napravit poslední zaváhání s Benátkami. A začal výborně – ve čtyřiadvacáté minutě proměnil pokutový kop střelec Adam Kučera, který si připsal už čtrnáctou trefu v sezoně. Bohužel to byl v utkání z pohledu Lužce zásah poslední, do černého ve zbytku střetnutí mířil už jen soupeř.

Hosté se dočkali vyrovnání ještě v první půli, brankáře Tomáše Prislupského překonal Michal Palanský. Po přestávce šly Neratovice do vedení, další pokutový kop proměnil hrající trenér Petr Stanislav. Povedený začátek druhého poločasu korunoval třetím gólem za dalších jedenáct minut znovu Palanský.

„Totální výpadek. Všichni naši kluci hráli podprůměrně, nedařilo se snad vůbec nic. Neratovice naopak prokázaly mnohem větší chuť po vítězství. Bojovaly a vyhrály naprosto zaslouženě,“ popsal jednoznačně utkání ze svého pohledu lužecký předseda Vladimír Tauchman.

Rezerva divizního celku mohla s radostí oslavit pátý triumf v sezoně, v tabulce je osmá. Lužec drží páté místo.

Výsledky týmů z Mělnicka, I. B třída: Vojkovice – Mnichovohradišťský SK 3:1 (10. Chládek, 20. Prachař, 83. Král – 69. Nohýnek), Dynamo Nelahozeves – Holubice 6:2 (5. a 21. Krejza, 24. a 57. Holý, 43. Zhukovskyy, 63. Müller – 6. a 38. Rodr), Tišice - Dolnobousovský SK 3:2 (22. Prejzek, 27. Toman, 69. Šulc - 9. Sedláček, 62. Ježek), Libčice - FC Mělník 9:0 (48., 53. a 68. Hrdina, 2. a 40. Paluka, 21. Punčochář, 60. Mrnka, 86. Jaroš, ČK: 0:1), Lužec - Neratovice B 1:3 (24. Kučera - 38. a 58. Palanský, 47. Stanislav), Dobrovice B - Byšice 5:2 (15. a 47. Miškovský, 18. Tuma, 21. Pitloun, 87. Hruška - 76. Hakl, 80. Lauda).