Lužec v derby neobstál. Neratovické béčko znovu zazářilo

Neratovice – Na favorita umí. Neratovický B-tým si v I. B třídě připsal další překvapivý triumf, po vítězství nad Dynamem Nelahozeves mužstvo přehrálo i Lužec, na jeho hřišti zvítězilo 3:1.

6.11.2017

Lužec sestřelil rezervu Dobrovice šesti gólyFoto: Jan Pechánek

Domácí Eletis nastoupil před necelou stovkou diváků s jasným cílem, napravit poslední zaváhání s Benátkami. A začal výborně – ve čtyřiadvacáté minutě proměnil pokutový kop střelec Adam Kučera, který si připsal už čtrnáctou trefu v sezoně. Bohužel to byl v utkání z pohledu Lužce zásah poslední, do černého ve zbytku střetnutí mířil už jen soupeř.

Hosté se dočkali vyrovnání ještě v první půli, brankáře Tomáše Prislupského překonal Michal Palanský. Po přestávce šly Neratovice do vedení, další pokutový kop proměnil hrající trenér Petr Stanislav. Povedený začátek druhého poločasu korunoval třetím gólem za dalších jedenáct minut znovu Palanský.

„Totální výpadek. Všichni naši kluci hráli podprůměrně, nedařilo se snad vůbec nic. Neratovice naopak prokázaly mnohem větší chuť po vítězství. Bojovaly a vyhrály naprosto zaslouženě,“ popsal jednoznačně utkání ze svého pohledu lužecký předseda Vladimír Tauchman.

Rezerva divizního celku mohla s radostí oslavit pátý triumf v sezoně, v tabulce je osmá. Lužec drží páté místo.

Výsledky týmů z Mělnicka, I. B třída: Vojkovice – Mnichovohradišťský SK 3:1 (10. Chládek, 20. Prachař, 83. Král – 69. Nohýnek), Dynamo Nelahozeves – Holubice 6:2 (5. a 21. Krejza, 24. a 57. Holý, 43. Zhukovskyy, 63. Müller – 6. a 38. Rodr), Tišice - Dolnobousovský SK 3:2 (22. Prejzek, 27. Toman, 69. Šulc - 9. Sedláček, 62. Ježek), Libčice - FC Mělník 9:0 (48., 53. a 68. Hrdina, 2. a 40. Paluka, 21. Punčochář, 60. Mrnka, 86. Jaroš, ČK: 0:1), Lužec - Neratovice B 1:3 (24. Kučera - 38. a 58. Palanský, 47. Stanislav), Dobrovice B - Byšice 5:2 (15. a 47. Miškovský, 18. Tuma, 21. Pitloun, 87. Hruška - 76. Hakl, 80. Lauda).

Autor: Jan Pechánek

6.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Prezident Miloš Zeman se svou ženou Ivanou volili 12. ledna na pražských Lužinách v prvním kole prezidentských voleb.
37

Kampaň Zemana začala útokem na „vítače Drahoše“

Ilustrační fotografie.

Ani skvělá pověst restaurace nic nezaručuje, varují hygienici

Olympik doma na silnějšího umí, v pátek vyzve Teplice

Mělník – Šest kol a bude jasno. Futsalistům Mělníka se blíží závěr sezony nejvyšší české soutěže, ve kterém se rozhodně, který z týmů bojujících o záchranu přepustí ligovou příslušnost jiným. Olympik do poslední fáze ročníku vstoupí zítra večer, na své palubovce hostí Teplice.

Za porušení protikuřáckého zákona hygienici v kraji vybrali dvacet tisíc

Střední Čechy – Pokuty za porušování protikuřáckého zákona zatím ve středních Čechách nikoho nezruinovaly. Vyplývá to ze čtvrtečních slov ředitelky krajské hygienické stanice Jarmily Rážové, podle níž bylo uloženo 23 pokut v celkové výši 20 tisíc korun. Finanční sankce tedy nebyly nijak závratné ani z hlediska počtu, ani jejich výše; průměrná pokuta vychází na 870 korun. „Dále bylo vydáno deset napomenutí,“ připomněla Rážová s tím, že tyto případy se týkaly méně závažných prohřešků.

Divocí koně z Milovic poputují do dalších rezervací

Milovice - Pastvinu divokých koní v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v Milovicích opustí za pár dní transport prvních deseti hřebců, kteří se tam narodili v roce 2016. Jejich cílem jsou dvě unikátní východočeské lokality, přírodní památka Na Plachtě v Hradci Králové a Ptačí park Josefovské louky u Jaroměře.