Lužec během sezony nevyčníval nějakou dlouhou vítěznou sérií. Body však sbíral pravidelně, i na jaře.

Konec dubna ale byl pro tým rozdílovým měsícem. V tu dobu totiž bylo víceméně jasné, že už se hráči AFK neutkají o postup, ani o záchranu. Sezonu mančaft dohrává. A ať chce, nebo ne, na výkonech a nasazení je to znát.

Nejprve přišla porážka s rezervou divizních Neratovic (2:3). Pak mužstvo zabralo a porazilo Byšice (3:1). Od té doby ale do tabulky nepřibyl ani bod. Přišel výprask od Pěčic (1:8) a prohra s Tišicemi (0:3). Nepříznivou bilanci podtrhla poslední porážka s lídrem z Kel.

„Je to jednoduché. Nemáme o co hrát a hráči to mají v hlavách. Snažíme se kluky motivovat před každým utkáním, ale musí začít sami u sebe. Pokud nebudeme hrát naplno, nemáme šanci uspět," říká o současném problému René Krejza, vedoucí týmu.

Lužci se přestalo dařit hlavně střelecky, na branku čeká už 223 minut. Kromě toho – v obranné fázi teď připomíná děravý sýr.

Ideální možnost, jak špatnou bilanci přerušit a zachránit konec roku, má klub už o víkendu. Jede totiž do Dlouhé Lhoty. K poslednímu celku tabulky, který je smířený se sestupem do okresního přeboru.

„Oni jsou sice poslední, ale mám z toho trochu strach. Bude to jejich výhoda, jsou úplně bezstarostní a v pohodě. Navíc neprohrávají nějakými velkými rozdíly. Doufám, že se konečně chytneme a užijeme si závěr sezony. Byla by škoda zakončit ji samými porážkami, protože je docela povedená," upozorňuje znovu Krejza.

Lužec se o týden později utká s Bakovem nad Jizerou, který je rovněž ve spodní části tabulky. V následujících dvou zápasech by Lužec s přehledem mohl získat šest bodů. Sezonu pak klub zakončí v Mělníku, soubojem s místním FC.