Mužstva krajského přeboru a I. A třídy mají před sebou ještě středeční dohrávku úvodního jarního kola, ale každá bodová ztráta se může při konečném zúčtování nepříjemně projevit.

Oba mělničtí zástupci v nejvyšší krajské soutěži hrají doma. Libiš hostí v sobotu dopoledne Semice, které nemají ještě soutěž zdaleka zachráněnou a v minulém kole dokázaly sebrat body vedoucímu Kolínu (0:0). Doma ale budou chtít naplno bodovat i Libišští.

Neratovice měly minulý víkend volno, když se zápas v Polepech nehrál. V neděli hostí na svém stadionu Litol a tři body jsou pro domácí v současné situaci povinností.

Volno měla minulý týden také v I. A třídě hrající Pšovka, která se posledního Hořovicka B nedočkala. V neděli cestuje za svým soupeřem do Tuchlovic a každý získaný bod by byl jejím úspěchem.

Nelahozeveské Dynamo balancuje na sestupové hraně a nutně potřebuje bodovat. Jeho sobotní soupeř Černolice ale určitě nebude chtít doma ztrácet, a tak svěřence trenéra Kaplana nečeká jednoduchý zápas.

„V současné situaci bude o sestupu rozhodovat každý bod a možná i každý gól. Určitě se budeme prát o dobrý výsledek. Čeká nás důležitý týden. Ve středu jedeme na Pšovku a příští neděli přivítáme Hradištko. Určitě chceme získat zase nějaké body,“ přeje si trenér Dynama Daniel Kaplan.

V I. B třídě je v neděli na pořadu další okresní derby, ve kterém přivítá Řepín lužecký Eletis. Favoritem jsou dle postavení v tabulce určitě domácí, ale ani hosté nechtějí odjet s prázdnou.

Pikantní zápas prožije na lavičce Lužce trenér Štěpánek, který dříve působil i v Řepíně.

„Bude to takové okresní derby a kluci se na něj moc těší. Já jsem v Řepíně hrál, mám na něj hezké vzpomínky a většinu kluků znám, ale teď jsem v Lužci, a tak udělám vše pro to, abychom nezklamali. Určitě jedeme bodovat. Bude nám ale opět chybět Martin Kučaba a Šára, a tak budeme muset přeskupit své řady. Myslím si, že se diváci mohou těšit na hezký fotbal,“ pozval k návštěvě utkání trenér Lužce Miroslav Štěpánek.

„Po rozpačitém výkonu ve Veltrusích chceme opět naplno bodovat a v domácím prostředí porazit i nevyzpytatelný Lužec. Nejistý je start Zbyňka Štrupla a Kinzla, naopak připraven by měl být už Prejza,“ dodal sekretář Řepína Jaroslav Urbánek.

V sobotních zápasech přivítá Vysoká předposlední Brandýsek a Záryby cestují do Slaného. Vysoká musí v domácím prostředí naplno bodovat, aby si s předstihem zajistila účast i v dalším ročníku. Jednoduché to ale nebude, protože se hráčům v poslední době příliš nedaří. Hosté zase naopak cítí jednu z posledních příležitostí a dá se tedy čekat vyrovnané utkání.

V neděli cestují Veltrusy do Tuchoměřic, kde nemají co ztratit, a Tišice budou hosty v Hostouni.

JAROMÍR HEJNA