Vstup do utkání vyšel lépe hostům. Prvních dvacet minut bylo jasně v jejich režii. Domácí hráče přehrávali v rychlosti a hlavně důrazu. V 15. minutě kopali hráči Slovanu trestný kop a tečovaná střela z osmnácti metrů skončila za zády bezmocného Maška – 0:1.

„Už se sakra proberte! Nevyhráli jste zatím jediný souboj,“ burcoval své ovečky trenér Tauchman. Hráčům Eletisu se ale vůbec nedařilo. Dohry je dostal až vyrovnávající gól z kopačky Martina Kučaby. Domácím začala fungovat záloha a na branku Lysé se valil jeden útok za druhým.

Ve 37. minutě otočil skóre Merta, který se střelecky prosadil po závaru v pokutovém území. V závěru poločasu přidal po nejhezčí akci zápasu a vyšachování celé hostující obrany gól střelou do prázdné branky David Tauchman.

Po obrátce se domácí zbytečně nikam nehrnuli a důslednou obranou kontrolovali vývoj utkání. „Prvních dvacet minut to byla z naší strany katastrofa. Vůbec se nedařilo Martinu Tauchmanovi. Po vyrovnávající brance se ale naše hra zvedla a do poločasu jsme přidali další dvě branky. O přestávce jsem hráče nabádal, aby zbytečně nebláznili, ale soustředěnou obrannou hrou vedení drželi. To se jim povedlo a celý druhý poločas jsme hru kontrolovali. Při troše štěstí jsme mohli přidat i další branky. Moje pochvala patří Rybářovi s Martinem Kučabou. Oba podali v zápase výborný výkon,“ chválil trenér Vladimír Tauchman a dodal: „Třiadvacet bodů nám dává klid do dalších zápasů.“

Lužec – Lysá n. L. 3:1 (3:1)

Branky: 24. M. Kučaba, 37. Merta, 45. D. Tauchman – 15. Hovorka. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 1:4. Diváků: 100. Lužec: Mašek – M. Kučaba – Šára (80. Levý), Rybář, Špánek, – Wolf, M. Tauchman, D. Tauchman, Uher – Hrdlík (89. Jandouš), Merta (72. J. Kučaba). Lysá: Matouš – Bäumelt – Novák, Flekač, Gregar – Jelínek, Nešpor (46. Zahrádka), Doležal, Baloun (65. Bažo) – Novák, Hovorka.

Jaromír Hejna