Před početnou diváckou návštěvou byli jednoduše a důrazně hrající hosté od úvodního hvizdu vždy jako by o krok vpřed a nedali domácím zadarmo ani centimetr jejich trávníku.

Vytoužená odměna přišla v 18. minutě. Nikým neatakovaný Levý napřáhl z dobrých 22 metrů a jeho bomba skončila v horním rohu branky – 0:1. Vedení si na hřišti příliš neužil Martin Kučaba, který musel po chvíli vystřídat a doplatil tak na „žlutý“ faul jednoho z domácích hráčů v úvodu utkání.

Daleko radostnější byla pro Lužecké 34. minuta. Na Špánkův nízký centr z trestného kopu si naběhl nikým nehlídaný kanonýr Merta a ránu z voleje umístil nechytatelně k tyči – 0:2.

I když se domácím po hodině hry přece jen dařilo dostávat soupeře pod tlak, gólu se proti urputně bránícím hostům dočkali až v závěru. V 87. minutě střídající Kováč předložil míč před branku Hořánkovi, a ten splnil svůj střelecký standard – 1:2. Nejtěsnější vedení a z pohledu aktuální tabulky hodně cenné vítězství už hosté uhájili i v pětiminutovém nastavení.

„Určitě velká spokojenost se třemi body. Mrzí jen zranění Martina Kučaby (koleno), který je klíčovým hráčem naší defenzívy. Snad jsme o něj nepřišli. Udělali jsme další krůček do klidného středu tabulky, ale bude nutné ho potvrdit i doma,“ řekl k utkání jeden z hostujících trenérů Pavel Hrdlík.

Jeneč – Lužec 1:2 (0:2)
87. Hořánek – 18. Levý, 34. Merta. Rozhodčí: Mir. Vočka ml. Jeneč: Rigo – Johanovský, Jiří Kotík, Pásztó, Jar. Kotík – Mičín, Pavel Valko, Čermák, Pivoňka, – Hořánek, Pavol Valko (74. Kováč). Lužec: Prislupský – Špánek, Šára, Merta, M. Kučaba (20. Stejskal) – Uher, M. Tauchman (90. Velický), J. Kučaba, D. Tauchman – Levý (70. Roučka), Miklušák.