I za velkého vedra se hrál rychlý a pro oko diváka pohledný zápas. Hosté šli po půlhodině hry do vedení, ale domácí ještě do poločasu výsledek otočili.

V úvodu měla Vysoká dvě slibné šance. Nejdřív T. Skopka střílel těsně vedle a později na jeho přihrávku nedosáhl Kuzmeniuk. Na začátku druhé půlhodiny se ale už hosté dočkali. Sankot poslal míč do uličky a nabíhající T. Skopka ho lehkou tečí umístil přesně k tyči – 0:1. Z hostů ještě ani nevyprchala gólová radost a bylo srovnáno. Po levé straně utekl Uher, přesně nacentroval na Wolfa, který z první překonal gólmana Hamáčka 1:1. A to ještě nebylo ze strany domácích vše. Minutu před půlí nasadil Tottovi kličku do vápna Uher a střelou na bližší tyč poslal domácí do vedení – 2:1. Hned po dvou minutách druhé půle se po vyšachování hostující obrany nejlépe orientoval ve vápně opět Uher a střelou k tyči vstřelil třetí domácí gól.

Postupem času už hráčům ve velkém vedru ubývaly síly a utkání ztratilo na rychlosti. Hosté měli ještě jednu šanci na snížení, když střídající Maryška šikovně prostrčil míč Kuzmeniukovi, ale míč z jeho levačky prosvištěl nad břevnem. Lužečtí si tak po závěrečném hvizdu sudího Karlíka mohli zhluboka oddychnout. Získané tři body jim zaručují prvotřídní účast i v příštím ročníku.

„Byl to oboustranně pohledný fotbal. Jsem rád, že kluci zabojovali a s předstihem uhájili naši účast v I. B třídě, kam svým výkonem určitě patříme,“ radoval se po vítězství domácí trenér Vladimír Tauchman.

„Určitě jsme nebyli horším mužstvem. Fotbal se ale nehraje krásu ani na šance, ale na góly, a ten jsme dnes dali jenom jeden,“ vystihl dění hostující lodivod Václav Řízek.

Branky: 44. a 47. Uher, 33. Wolf – 32. T. Skopka. Rozhodčí: Karlík. Diváků: 140. Lužec: Prisluspský – Rybář (46. Levý), M. Tauchman, M. Kučaba, Špánek – Wolf, D. Tauchman, Krejza (57. Novák), Uher – Merta (72. Bodiš), Hrdlík Vysoká: Hamáček – S. Tichý – R. Finkous, P. Tichý, Sankot – Tott, Hlaváček, Vavrek, Melounek (60. Štauber) – Kuzmeniuk, T. Skopka (46. Maryška).