Víkendová odpoledne na lužeckém hřišti Na Pastvách patřila fotbalu. Konal se tradiční dvoudenní memoriál Jaroslava Ježka a Zdeňka Hrdlíka. Turnaje se kromě domácího mužstva zúčastnila A. třídní Pšovka, B. třídní Vraný a zástupce litoměřického okresního přeboru Dobříň.

V prvním semifinále na sebe narazily Pšovka a Vraný. Pšovka, která nastoupila bez několika opor a s několika dorostenci, na svého soupeře vlétla, ale byl to Vraný, kdo se v závěru první půle ujal z penalty vedení. Brzy po změně stran Pšovka srovnala. Z dalšího pokutového kopu se trefil Olšiak. Jenže to bylo ze strany Pšoveckých vše, protože fyzicky lépe připravený Vraný přidal další čtyři branky a hladce zvítězil. Druhý semifinálový duel byl jednostrannou záležitostí. Lužec hned od úvodních minut hosty jasně přehrával. Vypracoval si nepřeberné množství šancí, ale ujalo se jich „pouze“ pět. Dobříň mohla děkovat především žalostné koncovce domácích a výbornému brankáři Pekařovi, který zneškodnil několik gólovek a ubránil ji od většího debaklu.

Během druhého hracího dne byly na programu finálové zápasy o umístění. V duelu poražených semifinalistů se představila Pšovka a Dobříň. Pšovečtí si po nepovedeném prvním vystoupení chtěli spravit chuť, což se jim náramně povedlo. Na úvodní branku Kettnera stačili dobřínští ještě odpovědět z pokutového kopu, ale poté bylo již utkání v moci Pšovky. Do poločasového hvizdu se ještě trefili Hyka a Kettner. Druhý poločas byl už jen o tom, kolik si jich Dobříň odveze. Nakonec Pšovka nastřílela další čtyři góly a vysoko zvítězila. „Bohužel, ještě nikdy jsme v přípravě nehráli z různých důvodů v optimální sestavě. Zrovna tak to bylo i na turnaji v Lužci. Jiskra se zatím nezapojil do přípravy, Tomášek bral v týdnu antibiotika, Bárta je na dovolené a bude chybět první čtyři mistrovské zápasy, Kettner nastupuje z důvodu zranění se sebezapřením a na dovolené byl i Hanuš, který k nám přestoupil z Horních Počapel,“ objasnil příčinu nepříliš dobrých výsledků v přípravě člen výboru Pšovky Petr Dušek.

O celkové vítězství v turnaji si to rozdal domácí Lužec s kladenským Vraným. Domácí se po čtvrthodině hry ujali vedení. Přímý kop M. Tauchmana usměrnil do sítě hlavou M. Kučaba.

Vraný postupem času začal přebírat taktovku a zasadilo Lužci tři smrtící rány. Nejprve hlavou srovnal Bauer. Poté přidal z přímého kopu druhý gól Urban a o minutu později zmrazil potřetí lužecké publikum opět Bauer. Po obrátce svěřenci trenéra Grabmüllera vedení kontrolovali, přidali další dvě branky a mohli se zaslouženě radovat z prvního místa na turnaji. „Turnaj byl pro nás dobrou herní přípravou na blížící se mistrovské zápasy. V prvním utkání proti celku Dobříně jsme si vyzkoušeli několik herních variant. S utkáním jsme byli v celku spokojeni až na velké množství neproměněných šancí. V utkání proti celku Vraného byla vidět větší herní kvalita soupeře. I přes porážku hodnotíme výkon našich hráčů kladně,“ zhodnotil působení na turnaji domácí trenér Vladimír Tauchman.

SOBOTA:
1. semifinále:

Pšovka – Vraný 1:5 (0:1)
Branky: Olšiak – Suchý 2, Cimrman, Maliňák, Mrvín
Pšovka – Staněk (46. Šmejkal) – Olšiak, Vernek, M. Krejčík, Žižka – Voleman, Štolba, Kočí, Grabmüller – Cífka, Melounek
Vraný: Jochman – Kincl, Halík, Sedláček, Kroc – Urban, Cimrman, Bauer, Špeta – Pazdera, Maliňák (střídání: Mrvín, Švácha, Suchý, Wohlmut)

2. semifinále:
Lužec – Dobříň 5:0 (3:0)
Branky: Uher, Merta, Hrdlík, Wolf, D. Tauchman
Lužec – Jakeš – Špánek, M. Kučaba, Rybář, Šára – Wolf, M. Tauchman, D. Tauchman, Uher – Merta, Hrdlík (střídání: Jandouš, Tůma, Velický)
Dobříň: Pekař – Barák, Hanzlík, Černý, Pilař – Kautský, Frič, Prošek, Brk – Juriga, Horký (střídání: Kubizňák)


NEDĚLE:
O 3. místo:

Pšovka – Dobříň 7:2 (3:1)
Branky: Kettner 3, Pražák 2, Hyka, Grabmüller – Frič (pen.), Kautský
Pšovka – Šmejkal (46. Král) – Kettner, Šesták (55. Zárybnický), M. Krejčík, Žižka – Drápal, Štolba (62. Kočí), Hyka, Grabmüller – Cífka, Pražák

Finále:
Lužec – Vraný 1:5 (1:3)
Branky: M. Kučaba – Bauer 2, Urban, Maliňák, Špeta
Lužec – Jakeš – Špánek, M. Kučaba, Rybář, Šára (55. Jandouš) – Wolf (30. Velický), M. Tauchman, D. Tauchman, J. Kučaba (55. Tůma) – Merta, Hrdlík

NEJLEPŠÍ HRÁČ: Špeta Martin (Vraný)
NEJLEPŠÍ STŘELEC: Kettner Lukáš (Pšovka) – 3 branky
NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ: Jakeš Zdeněk (Lužec)

MARTIN BOUŠKA