Patriku, vy jste se stal nejlepším gólmanem krajského přeboru uplynulé sezony. Co jste na svoje ocenění říkal?
Byl jsem z toho překvapen, nečekal jsem to. Moc si toho cením. Ovšem to není jen moje vítězství, ale celého týmu, který mi k tomu pomohl a kterému patří velký dík.

Vám se stejně jako celému týmu hodně dařilo, na jaře jste dostali minimum gólů. Byla defenziva Ostré tak výborná?
Nedá se říct, že to je jen o defenzivě , ale je to o všech jedenácti hráčích, kteří si plní dané úkoly a pracují pro tým. Je super, že jsme obdrželi jen pět gólů v patnácti zápasech, což svědčí o tom, že máme jako tým velkou sílu.

Vy jste v Ostré strávil jaro. Odkud jste přišel a co vás k tomu vedlo?
Přišel jsem z FK Neratovic, kde nebyly takové cíle jako v Ostré. A proto jsem se rozhodl postavit výzvě a Ostré dopomoci k vytouženým cílům. I přesto, že jsem šel o soutěž níž, věděl jsem, že po herní a tréninkové stránce nic neztratím, naopak získám.

Co jste říkal na úroveň nejvyšší krajské soutěže?
Úroveň krajského přeboru mě mile překvapila, je zde spousta kvalitních týmů. S Ostrou jsme odehráli spoustu těžkých utkání, které jsme zvládli ve svůj prospěch.

Jaro jste projeli jako horký nůž máslem. Byly vždy vaše výkony tak skvělé?
V každém zápase jsem se snažil být týmu přínosem a podat co nejlepší výkon a společně s týmem se nám podařilo uspět a postoupit do divize. Doufám, že se nám bude takto dařit i v nadcházející sezoně.

Na konci sezony jste mohli se spoluhráči oslavit postup. Jak jste si to užili?
Teoreticky jsme mohli slavit už po zápase s Hostouní, ale veškeré týmové oslavy proběhly až po posledním zápase. Já jsem se však účastnil jen chvíli ze zdravotních důvodů.

Vy jste v posledních dvou zápasech nemohl do brány kvůli zranění. Co se vám stalo?
Bohužel, jsem začal mít problémy se zády, které došly do takové fáze, že jsem nebyl schopný tréninků a zápasů a musel jsem si dát neplánovanou pauzu. Jelikož je se mnou v týmu parťák Radek Lukeš, tak jsem neměl pochybnosti o tom, že se vše zvládne (smích).

Začala příprava na novou sezonu a vy jste stále mezi zraněnými. Jak to s vámi vypadá nyní a kdy byste se mohl vrátit do brány?
Mrzí mě, že se nemohu zúčastnit přípravy. Ale dělám vše proto, abych se co nejdříve uzdravil a mohl zase v plné kondici nastoupit, ovšem těžko říci, kdy přesně. Pravidelně navštěvuji centrum pohybové medicíny, kde mám tu nejlepší péči a odpočívám.

Jakou roli bude hrát podle vás Ostrá v divizní společnosti?
Myslím si, že Ostrá bude rovnocenným soupeřem pro divizní týmy a uděláme vše proto, abychom dosáhli co nejlepších výsledků a dělali našim fanouškům radost.