Neratovická jednička posledních sezon byla u postupu přes třetiligový Sokol Brozany (2:1) v prvním pohárovém kole. Pak ale dala přednost reprezentování v plážovém fotbalu, takže ve čtyřech divizních zápasech zaskakovali Hodan s Fáberou. Návrat mezi tyče pak Patriku Malinovi potvrdil, že Dukla bude jiný „level" než předchozí pohárový soupeř. „Věděli jsme, že Dukla bude mít otěže ve svých rukou a čeká nás hodně těžký zápas. Připravovali jsme se na to celý týden, ale bohužel to nevyšlo," litoval při odchodu z trávníku brankář.

Nejen jemu nevyšel plán uhrát s Duklou bezbrankový poločas, jak se to podařilo před rokem s Teplicemi. Naděje vyhasla ve 32. minutě s gólovou patičkou Tomáše Přikryla, na kterou hosté navázali do přestávky ještě dvakrát, takže během krátké chvíle rozhodli. „Udělali jsme dvě chyby a takový tým to potrestá. Ve druhém poločase už jsme odešli fyzicky a bylo vidět, že Dukla je někde jinde. Musíme ale zvednout hlavy a jít dál. Zápas by pro nás měl zůstat motivací, abychom se dále zlepšovali," bere si Patrik Malina z utkání, kterému přihlíželo na tisíc diváků, hlavně to pozitivní.

Osobně se za svůj výkon rozhodně stydět nemusí. Na žádném ze čtyř inkasovaných gólů nenese vinu. Vesměs při nich zůstával napospas útočícím protihráčům. V utkání si naopak na konto připsal spoustu zákroků od těch „běžných" až po ten zřejmě nejluxusnější proti Přikrylově hlavičce, kterou v prvním poločase vytáhl z brankové čáry na tyč. „Takové zápasy jsou pro gólmana určitě lepší, než když v divizi nejsem v takové permanenci," nestěžoval si na nadprůměrnou vytíženost.

Pomáhat týmu je nyní připravený také v dlouhodobé soutěži, i když předem nechce spekulovat, zda mezi tyče naskočí hned v nejbližším utkání s Vilémovem. „Těžko říct. To je otázka spíš pro trenéra. Já budu dál trénovat a uvidíme, co bude," uvedl reprezentant plážového fotbalu. S ním například i po boku ex-neratovického Davida Radosty absolvoval turnaj divize B Evropské ligy v Maďarsku a vzhledem k příznivým výsledkům také následnou baráž v Estonsku. „Udělali jsme slušný výsledek, jaký možná málokdo čekal a který český plážový fotbal určitě zviditelnil," řekl Patrik Malina k historicky nejlepšímu umístění Česka v baráži o postup do elitní divize A.

Podobně ho ovšem hřály divizní výsledky Neratovic, které na dálku pečlivě sledoval. „Jsem rád, že se jim dařilo, i když jsem ani do jednoho utkání nenastoupil. V jednom utkání kluci vyhořeli, ale to je fotbal. Určitě jdeme správnou cestou, budeme v ní chtít pokračovat a vyhrávat."