„Doufejme, že jsme na sezonu dobře připravení a zúročíme to v jarní části,“ uvedl trenér Jiří Kafka po posledním utkání, ve kterém ještě jeho týmu nešlo o mistrovské body. S Benešovem, s lídrem jiné divizní skupiny, z toho byla porážka 0:2. Zápasy zimní přípravy desátého celku po podzimu se tak zastavily na bilanci 4–1–3.

Jak by mělo vypadat ono ideální zúročení zimní přípravy v neratovickém podání? „Jednoznačným cílem je zachránit se,“ odpověděl bez váhání trenér Kafka. „Dalším cílem je udělat víc bodů než na podzim (18) a hrát ještě lepší fotbal než na podzim,“ postavil před svůj tým další mety. Jak si s nimi nováček, který se v soutěži na podzim nějakou dobu rozkoukával, ale pak se mu to povedlo a výsledkem byla ve druhé polovině podzimního programu série šesti zápasů bez porážky v řadě, poradí?

Trenér Kafka věří, že mužstvo má na to, aby se zlepšovalo také v odvetách. Přispět by mohli i někteří noví hráči. „Po několika letech v jiných oddílech se do mateřského oddílu vrátil dnes už zkušený Chrdle, i když je momentálně zraněný a na úvod s ním nemůžeme počítat,“ představil Jiří Kafka nejzkušenější posilu. Ty další pak nemají daleko k dorosteneckému věku. „Z hostování se nám vrátil Toman a na hostování z Odolena Vody naopak přichází osmnáctiletý Klement. Oba jsou to mladí kluci, dostali a dostanou šanci a doufám, že ji využijí,“ dodal trenér k zimnímu doplnění hráčského arsenálu. Jeho největším strašákem nejsou ani tak soupeři jako zranění. Jak se s oběma v Neratovicích poperou?